کرمانشاه- مدیرکل سازمان هواشناسی استان کرمانشاه گفت: سامانه بارشی از بامداد پنجشنبه وارد کرمانشاه شده و متاثر از این سامانه بارندگی، رعد و برق و رگبار تگرگ و آبگرفتگی معابر پیش بینی می شود.

محمد خسروی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هوای استان طی مدت امروز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود اما با ورود سامانه بارشی از بامداد فردا پنجشنبه تا دوشنبه هفته آینده جو استان متأثر از این سامانه خواهد بود.
وی افزود: این سامانه علاوه بر افزایش دمای شبانه سبب بارندگی، رعد و برق، وزش باد و در برخی نقاط رگبار تگرگ خواهد شد.
مدیرکل سازمان هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به احتمال بارش برف در ارتفاعات، تصریح کرد: ممکن است این بارش ها در ارتفاعات و مناطق سرد سیر به شکل برف نمود پیدا کند.
خسروی با اشاره به شدت بارش ها در نیمه شرقی و منطقه اورامانات در روز پنجشنبه و نیمه غربی استان تا اوایل روز یکشنبه بیان کرد: به علت شدت بارش ها علاوه بر آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب، در برخی نقاط سیلاب های محلی پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: وزش باد در روز پنجشنبه در غرب استان شدید خواهد بود و ممکن است هوا را مدتی غبار آلود کند.
مدیرکل سازمان هواشناسی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از خسارات و مخاطرات احتمالی مسئولان دستگاه های اجرایی و عموم مردم از ترددهای غیرضروری خودداری کرده و به احتیاط در رانندگی توجه ویژه داشته باشند.
خسروی گفت: از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها پرهیز شود و پاک سازی کانال ها، آبگذرها و راه های خروج آب ساختمان ها و دهانه پل ها در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: کشاورزان نسبت به مراقبت از محصولات کشاورزی اقدام کنند و استحکام سازه های گلخانه ها اطمینان حاصل کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار