آیت الله سیدحسن خمینی از موزه ملی ورزش بازدید کرد

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۰
به گزارش خبرگزاری مهر ، نشست انجمن پیشکسوتان ورزش کشور امروز چهارشنبه با حضور آیت الله سید حسن خمینی همراه با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد. در جریان این نشست، پیشسکسوتان ورزش بازدیدی هم از موزه ملی المپیک، پارالمپیک و ورزش داشتند. مهمان ویژه مراسم امروز آیت الله سید حسن خمینی بود. وی با حضور در محل کمیته ملی المپیک ضمن دیدار با پیشکسوتان، بازدیدی هم از موزه ملی المپیک، پارالمپیک و ورزش داشت. بهرام افشارزاده رئیس انجمن پیشکسوتان ورزش کشور در این مراسم با بیا اینکه حضرت آیت الله سیدحسن خمینی همواره نگاه ویژه ای به جامعه ورزشکاران به خصوص پیشکسوتان داشته و دارند و در راه تکریم کسوت و تشویق جوانان به امر ورزش همت گمارده اند، گفت: در فرهنگ ما پیشکسوتی از مراتب و درجات مریدان محسوب می شود که به دلیل قداستش به تدریج وارد فضای عرفانی و اعتقادی زورخانه ها گردید و به کسی اطلاق می شد که از همه با سابقه تر، قدیمی تر و بزرگ تر بود و در مرام و پهلوانی نمونه. وی ادامه داد: بدون تردید با توجه به ارزش و اعتبار بزرگان ورزش و نقش الگویی و اسطوره ای ...

به گزارش خبرگزاری مهر ، نشست انجمن پیشکسوتان ورزش کشور امروز چهارشنبه با حضور سید حسن خمینی همراه با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد.
در جریان این نشست، پیشسکسوتان ورزش بازدیدی هم از موزه ملی المپیک، پارالمپیک و ورزش داشتند.
مهمان ویژه مراسم امروز حجت الاسلام سید حسن خمینی بود. وی با حضور در محل کمیته ملی المپیک ضمن دیدار با پیشکسوتان، بازدیدی هم از موزه ملی المپیک، پارالمپیک و ورزش داشت.
بهرام افشارزاده رئیس انجمن پیشکسوتان ورزش کشور در این مراسم با بیا اینکه سیدحسن خمینی همواره نگاه ویژه ای به جامعه ورزشکاران به خصوص پیشکسوتان داشته و دارند و در راه تکریم کسوت و تشویق جوانان به امر ورزش همت گمارده اند، گفت: در فرهنگ ما پیشکسوتی از مراتب و درجات مریدان محسوب می شود که به دلیل قداستش به تدریج وارد فضای عرفانی و اعتقادی زورخانه ها گردید و به کسی اطلاق می شد که از همه با سابقه تر، قدیمی تر و بزرگ تر بود و در مرام و پهلوانی نمونه.
وی ادامه داد: بدون تردید با توجه به ارزش و اعتبار بزرگان ورزش و نقش الگویی و اسطوره ای پهلوانان و قهرمانانی که سمبل فتوت، جوانمردی، میهن دوستی، ایمان و اعتقاد هستند به کارگیری واژه پیشکسوت در مواردی که این مفاهیم در آنها مصداق ندارد، از اعتبار آن می کاهد.
افشارزاده تاکید کرد: انجمن پیشکسوتان ورزش ایران در زمستان ۱۳۷۹ با هدف تکریم کسوت و نقش ارتباطی میان انتقال تجارب پیشکسوتان ورزش ایران به جامعه ورزشی جوان تأسیس و جهت بلوغ اهداف ذکر شده تا به امروز با حضور قهرمانان و بزرگان و نام آوران ورزش ایران زمین از هیچ کوششی دریغ نکرده است.
رئیس انجمن پیشکسوتان ...

سرخط اخبار