فوربس: به نفع عربستان و روسیه است دموکرات ها در ۲۰۲۰ پیروز شوند، نه ترامپ

ایسنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۷
یک مجله انگلیسی با انتشار مقاله ای به مساله کلی میزان تمایل عربستان و روسیه به پیروزی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ پرداخت اما پیروزی دموکرات ها و نه ترامپ را در راستای منافع اقتصادی آنها دانست.

به گزارش ایسنا، مجله فوربس چاپ انگلیس در مقاله ای درباره علت حمایت محرمانه روسیه و عربستان از دموکرات ها در راستای شکست ترامپ نوشت: "روسیه و عربستان از ترامپ حمایت می کنند و این رویکردی است که باید درباره آن تجدیدنظر شود، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دلایل بسیاری دارند که با ترامپ مخالفت کرده و از دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ حمایت کنند.
در واقع وضعیت اقتصادی این دو کشور بر احتمال پیروزی دموکرات ها در انتخابات سال آتی استوار است زیرا اقتصاد این دو کشور بر تولید نفت و گاز متکی است. در روسیه گاز ۴۰ درصد منابع طبیعی و بیش از نیمی از صادرات این کشور را تشکیل می دهد. در عربستان نیز نفت نیمی از درآمد ملی این کشور و ۷۰ درصد از صادرات آن را تشکیل می دهد. شرکت نفت آرامکو در عربستان ۶۰ درصد از منابع و ۷۰ درصد از کارگران این کشور را به کار گرفته است.
فوربس در ادامه نوشت، ترامپ از منظر اقتصاد و اشتغال برای عربستان و روسیه خوب نبوده است. ترامپ با اجرای سیاست هایی که به افزایش تولید نفت و گاز کمک می کنند، به صورت غیرمستقیم به اقتصاد این دو کشور ضربه می زند. در سایه حضور ترامپ، تولید نفت آمریکا به شکل بی سابقه ای افزایش یافت و میزان تولید روزانه نفت به ۱۲ میلیون بشکه و تقریبا بالاترین میزان در جهان رسید، علاوه بر اینها، تمامی دموکرات های برجسته به صورت غیرمستقیم وعده اجرای سیاست های مثبت را برای تجارت روسیه و عربستان و افزایش ارزش صنعت در این دو کشور داده اند.
اگر عربستانی ها و روس ها به بحث و گفت وگوها میان کاندیداهای دموکرات در شوراهای شهرداری ها توجه نشان می دادند، به این نشست ها علاقه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار