ایسنا/فارس مهاجری، روزنامه نگار و تحلیلگر اجتماعی با اشاره به اینکه نگرش جامعه باید به حرفه وکالت اصلاح شود، عنوان کرد: این نگاه هنوز در مردم جا نیفتاده که وکالت امری مطلوب است، برخی مردم هنوز به دلایلی تصور می کنند که وکلا آمده اند حقی را ناحق کنند؛ از همین رو تا زمانی که این تلقی تصحیح نشود نمی توان درباره نقش و تاثیرگذاری تاریخی وکلا چه به صورت فرد و چه در قالب کانون وکلا به مثابه یک نهاد مدنی امیدوار بود.

محمد مهاجری در یک گفت وگوی زنده اینستاگرامی با یکی از اعضای کانون وکلای دادگستری استان فارس، استقلال کانون وکلا از حاکمیت را سبب پیشبرد بی طرفانه پرونده های مختلف از جمله دعاوی بین المللی دانست و گفت: کانون وکلای مستقل به حرکت کشور روی ریل قانون مداری کمک می کند.
او تغییر نگرش جامعه به حرفه وکالت را برای عموم مردم اصل دانست و گفت: تا زمانی که تلقی های نادرست از این حرفه اصلاح نشود، مواردی همچون حفظ استقلال کانون وکلا برای آنان در درجات بعدی اهمیت خواهد بود؛ در عین حال، تلاش مداوم برای استقلال کانون به موازات فرهنگ سازی برای نسل های آینده ثمرات بسیاری خواهد داشت.
مهاجری، درباره ضرورت حفظ استقلال کانون وکلا نیز گفت: دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر تعیین مهلت مناسبی برای ارائه پیشنهادات کانون های وکلا، گامی رو به جلو برای حفظ استقلال کانون بود، رئیس جمهور نیز موضوع را بیشتر وجهه همت قوه قضاییه می داند تا دولت و از همین رو تاکنون در این زمینه ورود نکرده است.
این تحلیل گر اجتماعی راهکار پذیرش جایگاه واقعی حرفه وکالت را، با عنوان پدیده ای جامعه پسند و مردم خواه منوط به مشارکت قوه قضاییه دانست و گفت: اگر دادستان های برخی مراکز استان ها استعفا دهند و به کسوت وکالت درآیند یا برخی از قضات دیوان عالی کشور و یا حتی معاونان قوه قضاییه در حرفه وکالت مشغول شوند و با دشواری ها و فرازو فرودهای حرفه ای آن مواجه شوند، مشکلات وکلا را بهتر درک می کنند و شأن و احترام آنان در میان بیشتر اقشار رعایت می شود.
مهاجری، کانون وکلا را به مثابه یک نظام حرفه ای و صنفی، مشابه با نظام پزشکی دانست و گفت: با وجود این، فعالیت های نظام پزشکی بیشتر در میان مردم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری