ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۱۸ هزار هکتار گیاهان دارویی در استان کشت می شود.

اسفندیار حسنی مقدم در جلسه ستاد گیاهان دارویی و گلخانه ای استانداری که یکم مهرماه در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به توجیه اقتصادی مناسب و درآمد خوب حاصل از آن برنامه توسعه کشت گیاهان دارویی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی لرستان قرار دارد که در این راستا طی دو برنامه پنج ساله در پنج سال اول ۹۰۰۰ هکتار و پنج سال دوم نیز ۹۰۰۰ هکتار گیاهان دارویی کشت می شود.
وی تصریح کرد: گونه های موسیر، گل محمدی، زعفران و سایر گونه ها مهم ترین گونه های قابل توسعه کشت گیاهان دارویی هستند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: بازاریابی محصولات گیاهان دارویی به صورت کشاورزی قراردادی با شرکت های واسط فی مابین کشاورزان انجام خواهد شد.
حسنی مقدم اضافه کرد: نصف این تعهدات در اراضی منابع ملی و طرح های مرتعداری و اراضی شیب دار و ۴۵۰۰ تکرار نیز در اراضی کشاورزی اجرا خواهد شد.
اسد عبداللهی، معاون هماهنگی اقتصادی و برنامه ریزی استانداری لرستان نیز در این جلسه با توجه به توان و پتانسیل استان به عنوان یکی از قطب های مهم تولیدات گیاهان دارویی بر تسریع در روند تکمیل پرونده متقاضیان جهت دریافت تسهیلات و اقدام به موقع بانک های عامل در اعطای تسهیلات تأکید کرد.
منصوری، مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری لرستان نیز خواستار پیگیری دلیل تأخیر در درخواست وجوه تسهیلات بانک کشاورزی طرح های گلخانه ای و گیاهان دارویی و همچنین گرفتن جواب مثبت به منظور ایجاد پایانه بازار فروش محصولات و اخذ برند محصولات گیاهان دارویی شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار