وزیر خارجه ایران در پیامی در توییتر نوشت که زمین بدون ترامپ بهتر خواهد بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توییتر نوشت خسارتی که رژیم ترامپ به بشریت وارد آورده از دید افراط گرایان این رژیم کافی نیست.
وی در ادامه این پیام توییتری نوشت: «در لیست [ تروریسم] قرار دادن حوثی ها که به بدترشدن کابوس بشردوستانه [در یمن] منجر می شود و درو غ های جنگ افروزانه پمپئو علیه ایران در روزهای پایانی شرم آور این رژیم، نشانگر بی اعتنایی کامل به صلح است. 
کره زمین بدون آن ها بهتر خواهد بود.»
 «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا اخیرا اعلام کرد دولت این کشور قصد دارد جنبش انصارالله یمن را در فهرست سازمان های «تروریستی» قرار دهد. 
اتحادیه اروپا، سازمان ملل و کشورهای مختلف نسبت به تبعات این تصمیم آمریکا در وخیم تر شدن شرایط انسانی در یمن هشدار داده اند.
مقام های ارشد سازمان ملل متحد از آمریکا خواسته بودند در تصمیم خود برای معرفی کردن جنبش انصارالله به عنوان گروه اصطلاحاً تروریستی تجدیدنظر کند. 
«مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن، روز پنجشنبه گذشته در سخنانی در جمع اعضای شورای امنیت گفت که تروریستی نامیدن جنبش انصارالله، موجب شیوع گرسنگی در یمن می شود و کمک رسانی سازمان ملل را با مانع روبه رو می سازد. او از آمریکا خواست این تصمیم را لغو کند. 
گریفیتس افزود: «بیم آن وجود دارد که توصیف حوثی ها به عنوان سازمان تروریستی، تأثیرات به شدت خطرناکی بر تمامی طرف های درگیری در یمن بگذارد.»
اما آمریکا درخواست سازمان ملل متحد را که خواستار عقب نشینی واشنگتن از درج نام جنبش انصارالله یمن در فهرست سازمان های اصطلاحاً «تروریستی» شده بود، رد کرد.
ائتلافی به رهبری عربستان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار