زنجان-رئیس دادگستری استان زنجان گفت: اجرای قانون جدید کاهش مجازات حبس تعزیری در دادگستری کل استان زنجان کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دادگستری استان زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه بررسی قانون جدید کاهش مجازات حبس تعزیزی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در دادگستری کل استان زنجان در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانها گفت: نتایج حاصله از کاهش جمعیت کیفری استان مرهون زحمات همه قضات است.
وی افزود: دادگستری کل استان زنجان در بحث صدورآرای و نصب پابند الکترونیکی رتبه اول در کشور دارد که این نیز یک موفقیت برای استان در کاهش جمعیت کیفری است.
رئیس دادگستری استان زنجان اظهار کرد: دادگستری استان زنجان در اجرای برنامه تحولی قوه قضاییه در استفاده از مجازات های جایگزین حبس رتبه سوم در کشور را کسب نموده که همه این موارد مطابق سیاست های قوه قضاییه در دوره تحول است.
صادقی نیارکی با بیان اینکه در رسیدگی به پرونده های فساد نیز در سال ۹۸ پرکار بودیم که این امر منجر به رضایت عمومی مردم از دستگاه قضایی شده است، گفت: مبارزه با فساد هم با منویات رهبری معظم انقلاب و هم با سیاست های قوه قضاییه مطابق است که ما هم در همین راستا مبارزه با فساد را با شتاب بیشتر ادامه خواهیم داد.
وی با بیان اینکه از امروز ۱۲ تیر ماه قانون جدید کاهش مجازات حبس تعزیزی اجرایی خواهد شد، گفت: تمام تلاش خود را در جهت اجرای هر چه بهتر این قانون بکار خواهیم بست و از همین امروز نیز پیشرفت اجرای قانون را رصد و اندازه گیری خواهیم کرد.
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: در راستای اجرای هر چه بهتر این قانون کارگروهی تشکیل دادیم تا ضمن بررسی مواد این قانون، هر گونه ابهامات را بررسی و در صورت نیاز به مرکز منعکس کند.

سرخط اخبار