اصفهان- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان اصفهان روز سه شنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به آغاز فعالیت سامانه بارش زا، بارش برف و باران، کاهش دما و مه آلودگی از روز چهارشنبه تا پنجشنبه در این استان هشدار داد.

در اطلاعیه هواشناسی اصفهان آمده است: با توجه به فعالیت سامانه بارش زا بر روی استان از روز چهارشنبه تا اواسط روز پنجشنبه، بارش برف و باران، مه آلودگی و کاهش دما در بیشتر مناطق استان و احتمال بارش برف در ارتفاعات پیش بینی می شود.
در این اطلاعیه افزوده شده است: شدت فعالیت سامانه بارش زا از روز چهارشنبه تا اواسط روز پنجشنبه در بیشتر مناطق استان بویژه نواحی غرب و شمال استان و شدت آن در ساعات عصر و شب خواهد بود.
هواشناسی اصفهان در این اطلاعیه از رانندگان وسایط نقلیه خواست تا با توجه به پیش بینی بارش برف در مسیرهای کوهستانی و سردسیر، تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
کارشناس مسوول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر گذر موج ناپایدار ضعیف از مناطق شمالی و شرقی برای امروز و نفوذ سامانه  بارشی از روز چهارشنبه از غرب به استان است.
حجت الله علی عسگریان بیان کرد: وضعیت جوی امروز در بیشتر مناطق استان بصورت کمی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد در نواحی شرقی و شمالی بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می شود.
وی افزود: وضعیت جوی در بیشتر مناطق استان از روز چهارشنبه (فردا) تا اواسط روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری و بارش برف و باران بویژه در مناطق غرب و جنوب استان پیش بینی می شود و شدت فعالیت بارشی سامانه از عصر چهارشنبه تا اوایل وقت روز پنجشنبه و وزش باد به نسبت شدید تا شدید برای روز پنجشنبه خواهد بود.
 وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان سه درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای آن ۱۲ درجه سانتیگراد بود.
علی عسگریان اضافه کرد: بویین و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار