وزیر بهداشت، از مقدمات انعقاد قرارداد تولید مشترک واکسن کرونا با یکی از کشورها خبر داد و دیگر مسیرهای پیش بینی شده برای تأمین این واکسن را تشریح کرد. […]

سعید نمکی، در حاشیه جلسه کمیته ملی واکسن، ضمن تشکر از مردم به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت ها، گفت: خوشبختانه با مراعات گسترده مردم و با تلاشی که همه دست اندرکاران انجام دادند و با همکاری قرارگاه کرونا، وزارت راه و شهرسازی، وزارت ارتباطات، دادستان ها و…، با تلاش شبانه روزی کادر بهداشتی و درمانی، توانستیم پنجمین روز کاهش مرگ های ناشی از کرونا را به زیر ۴۰۰ تجربه کنیم.
وی افزود: گرچه مرگ حتی یک ایرانی برای ما زیاد است، اما دنیا و مراکز جهانی پیش بینی کرده بودند که ما مرگ های بالای ۸۰۰ و ۱۰۰۰ را در این هفته تجربه کنیم که مرگ ها نه تنها بالا نرفت، بلکه با همدلی و وفاقی که ایجاد شد همه و تمام دستگاه ها به صحنه آمدند و خوشبختانه داریم مرگ ها و ورودی بیمارستان ها را به سمت کاهش، به سمت دو رقم و با همین همت و شتاب به سمت تک رقمی پیش می بریم.
نمکی ادامه داد: از مردم تقاضا می کنم که شرایط را مانند اردیبهشت ماه به سمت عادی انگاری و ساده انگاری نبرند. اگر خدایی نکرده مجدداً دچار این توهم شویم که کرونا شکست خورده و عقب نشینی کرده، دوباره از گوشه های این زمین گل های تازه خواهیم خورد.
تغییر وضعیت ۱۳۰ شهر از قرمز به نارنجی
وزیر بهداشت گفت: از ۱۶۰ شهر قرمز، بیش از ۱۳۰ شهر به سمت نارنجی رفت. گرچه ۳۴ شهر جدید از شهرهای زرد به دلیل عدم رعایت پروتکل ها به سمت قرمز رفتند، اما امروز نسبت به دو هفته قبل وضعیت بسیار مطلوب تری داریم و امیدوارم در روزهای آینده باز هم با همدلی و همگامی مردم و رعایت همه اقشار، کسبه و تمام دستگاه ها و ارگان ها، بتوانیم روزهای بهتری را در کنار هم تجربه کنیم.
نمکی در ادامه با اشاره به جلسه ای که در زمینه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار