در روزهای گذشته تغییراتی در ادعاها و سخنان مقامات ارشد آمریکا درباره چین و پیرامون همه گیری کروناویروس دیده می شود.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رادیو بین المللی چین، در روزهای گذشته تغییراتی در ادعاها و سخنان مقامات ارشد آمریکا درباره چین و پیرامون همه گیری کروناویروس دیده می شود. مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت که تلاشهای چین در مقابله با کروناویروس نسبت به گذشته «شفافتر» شده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز همان روز در توییتر در اشاره به کروناویروس، به جای عبارت «ویروس چینی» صرفا از عبارت «ویروس» استفاده کرد. او پیش از این در روز سه شنبه نیز در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز گفت: «دیگر لازم نیست شور این قضیه را در بیاوریم».
پس از آن که ترامپ از عبارت «ویروس چینی» برای توصیف کروناویروس استفاده کرده بود، خیلی از شهروندان چینی مقیم آمریکا و آمریکاییهای چینی تبار حتی در خیابانها هدف مزاحمت و حمله قرار گرفتند. نیویورک تایمز در یکی از مقالات خود نوشت: «سایر شهروندان آسیایی تبار آمریکا نیز با این خطرات مواجهند زیرا تبعیض گزاران نمی توانند آنها را از چینیها تشخیص دهند.»
این در حالی است که ترامپ فشار سیاسی سنگین روزافزونتری متحمل می شود. شبکه خبری واکس (Vox) افشا کرد که جمعیت رای دهندگان آسیایی تبار آمریکا رو به افزایش گذاشته و در تعداد زیادی از «ایالاتهای خاکستری» نقش قابل ملاحظه ای ایفا می کنند. شبکه خبری ان بی سی در این باره نیز گفت که رای دهندگان آسیایی تبار آمریکا در برخی نقاط کشور بر پیروزی نامزد حکم می کنند.
از سوی دیگر، در سطح جهان ضرورت دوستی با چین نیز روزبروز چشمگیرتر می شود. به عبارت دیگری، آمریکا لوازم و تجهیزات کافی برای مقابله با بیماری ندارد. آندرو کومو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار