بیرجند - ایرنا - طول باند دوم زیر بار عبور در محور بیرجند - قاین با افتتاح چهار کیلومتر دیگر از این مسیر، به ۵۸ کیلومتر افزایش یافت.

چهار کیلومتر دیگر از باند دوم محور بیرجند - قاین با اعتبار هزینه شده ۱۰ میلیارد تومان امروز - دوشنبه - زیر بار ترافیک رفت.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در بازدید ۲ هفته قبل از محور بیرجند - قاین وعده داده بودیم طی یک ماه آینده چهار کیلومتر از محور زیر بار ترافیک می رود که این وعده زودتر محقق شد.
وحید داعی افزود: با بازگشایی این قطعه، طول باند دوم زیر بار عبور در محور بیرجند - قاین به ۵۸ کیلومتر افزایش یافت. 
وی اظهار داشت: برای احداث این چهار کیلومتر ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده و حد فاصل کیلومتر ۱۰۵ تا ۱۰۹ در محدوده قطعه سوم محور بیرجند - قاین قرار دارد که امروز با همکاری پلیس راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زیر بار ترافیک رفت.
عملیات اجرایی دوبانده سازی محور بیرجند - قاین به طول ۱۰۰ کیلومتر در سال های اخیر شتاب گرفته به طوری که با پیگیری مسوولان استان و حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور ۱۰۰ میلیارد تومان طی سال های ۹۷ و ۹۸ به پروژه دوبانده سازی محور بیرجند - قاین اختصاص یافت و باعث شد که پروژه به لحاظ اجرایی متحول شود.
محور توسعه شرق یکی از محورهای بسیار مهم و حیاتی در جهت توسعه زیرساخت های شرق کشور از قدیم مطرح بوده که از چابهار - زاهدان - بیرجند عبور و به مشهد اتصال پیدا می کند.
قطعه ای از این کریدور در خراسان جنوبی و محور بیرجند تا قاین است که دارای ترانزیت و ترافیک محلی بالا است به گونه ای که هر سال شاهد تصادفات متعدد در این محور و تحمیل خسارت های مالی و جانی زیاد طی سال های گذشته بودیم.
محور بیرجند - قاین مسیر اصلی تردد مسافران به مشهد مقدس است و پنج پیمانکار در این محور مشغول به کار هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار