سماواتی گفت: به طور معمول در روز ها ی پایانی سال با شدت گرفتن تقاضا در بازار شاهد رشد موقتی قیمت در بازار طلا و سکه هستیم.

محمد مهدی سماواتی کارشناس بازارهای مالی گفت: در روز های اخیر با افزایش قیمت سکه مواجه بودیم و امروز این اختلاف قیمت به میزان ۱۸۰ هزار تومان رسید که علت آن را می توان در بازار ارز جست وجو کرد چرا که معتقدم قیمت سکه و طلا با نرخ ارز رابطه همسویی دارد.
او تصریح کرد: در چند روز اخیر شاهد بودیم نرخ جهانی طلا به میزان اندکی کاهش یافته است اما نرخ سکه نیز روند رو به رشد قابل توجه ای را در پیش گرفته است.
سماواتی تصریح کرد : علت افزایش قیمت سکه به دو عامل افزایش نرخ ارز و حباب سکه بستگی دارد که در روزهای گذشته شاهد بودیم حباب سکه کاهش محسوسی داشت که به دنبال آن کاهش چشمگیر قیمت سکه نمایان بود اما در حال حاضر این حباب سکه افزایش یافته است که دلیل آن را می توان افزایش تقاضا در بازار سکه و طلا نام برد.
او اظهار کرد: معمولا در ماه آخر سال شاهد رشد موقتی قیمت در بازار طلا و سکه بوده ایم و در این ایام تقاضا به شدت افزایش میابد که سبب افزایش نرخ سکه می شود.
این کارشناس بازار های مالی گفت: پیش بینی می شود قیمت سکه تا پایان امسال به مرز ۶ میلیون تومان برسد و قیمت جهانی طلا بارشد ۵ درصدی مواجه خواهد شد.
شما می توانید قیمت سکه بهار آزادی را به صورت نمودار در تصویر مشاهده کنید

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار