سیل در جاسک موجب ورود حجم وسیعی از گل و لای به منازل مردم شده که تلاش گروه های مردمی برای تخلیه گل و لای از منازل مردم را می طلبد؛ هم اکنون تلاش ها در بشاگرد بیشتر معطوف به برقراری محورهای مواصلاتی و رساندن اقلام غذایی به مردم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، از همان ساعات اولیه وقوع سیل در مناطق شرقی هرمزگان در جاسک و بشاگرد، سپاه ، بسیج، هلال احمر و گروه های جهادی، امکانات و تجهیزات خود را برای کمک به مردم به میدان آوردند.
از روز دوم نیز سپاه امام سجاد (ع) و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ساعات عصر به کمک مردم در مناطق سیل زده اقدام و تیم های جهادی نیز از شهرهای مختلف استان به بشاگرد و جاسک اعزام شدند.
سیل در جاسک موجب ورود حجم وسیعی از گل و لای به منازل مردم شده که تلاش گروه های مردمی برای تخلیه گل و لای از منازل مردم را می طلبد اما تلاش ها در بشاگرد بیشتر معطوف به برقراری محورهای مواصلاتی و رساندن اقلام غذایی به مردم است.
*سردار تنگسیری: پا به پای مردم برای عبور از مشکلات سیل ایستاده ایم
سردار علیرضا تنگسیری در گفت وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: سپاه کمک به مردم سیل زده در مناطق شرقی استان هرمزگان را وظیفه خود می داند و از همان ساعات اول به یاری مردم آمدیم و تمام امکانات خودمان را به این مناطق سیل زده گسیل کرده ایم.
وی با بیان این که شدت خسارات وارده در برخی از روستاها به حدی است که باید روستا به مکان جدیدی منتقل شود، افزود: شب گذشته در نشستی با استاندار هرمزگان و دیگر دستگاه های مسؤول، میزان خسارات و نحوه ادامه کار در مناطق سیل زده جاسک و بشاگرد را مورد بررسی قرار دادیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با تصریح بر این که باید کار ویژه ای در مجموعه دستگاه های خدمات رسان به سیل زدگان برای بازگشت به زندگی عادی شان صورت گیرد، خاطرنشان کرد: ما برای بازسازی منازل مسکونی مردم و بهسازی شرایط روستاها نیز آمادگی لازم را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار