رئیس سازمان برنامه و بودجه هدف از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین را حمایت معیشتی از ۱۸میلیون خانوار عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گلستان، آقای نوبخت درباره اطلاعیه شرکت پخش فراورده های نفتی درخصوص اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین گفت : این طرح در راستای مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می شود. 
وی تصریح کرد: در سال های اخیر با افزایش مصرف بنزین کارشناسان اظهار نظر می کردند که اگر بنزین سهمیه بندی شود و در قیمت آن اصلاحی صورت گیرد می تواند باعث کنترل مصرف شود.
آقای نوبخت افزود: دولت در شش سال گذشته فقط دو بار اصلاح قیمت انجام داد و منابعی که از آن حاصل شد بیشتر صرف پرداخت به خانواده های نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی شد.
وی با تأکید بر اینکه این بار نیز رئیس جمهور نظر داشت که اگر قرار است اصلاحی در قیمت بنزین انجام شود حتماً باید منابع آن به مردم پرداخت شود اضافه کرد: از این جهت با تعریفی که صورت گرفت و در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه به تصویب رسید، قرار بر این شد که ۱۰۰درصد منابع حاصل از اصلاح قیمت ها و سهمیه بندی به صورت حمایت معیشتی بین خانوار های مورد نظر توزیع شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه جامعه هدف بیش از ۱۸میلیون خانوار (بیش از ۶۰میلیون نفر) را تشکیل می دهد گفت:در همین راستا، شرکت ملی پخش فراورده های نفتی موظف شد همه منابع حاصل از این برنامه را در یک حساب مشخص که به همین عنوان نزد خزانه افتتاح خواهد شد واریز کند.
اقای نوبخت افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز موظف شد با ضوابطی که دارد (توضیحات بیشتر آن در روز های آینده اعلام خواهد شد)، فهرستی از این ۱۸میلیون خانوار یا همان ۶۰میلیون نفر مورد نظر را آماده کند.
وی گفت: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار