اعتمادآنلاین| مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از سمت غرب و جنوب غرب طی امروز (15 آذرماه) خبر داد.
صادق ضیاییان با بیان اینکه طی امروز به سبب گذر موجی از شمال کشور و جریانات شمالی روی دریای خزر بارندگی در سواحل دریای خزر به ویژه نیمه غربی پیش بینی می شود، اظهار کرد: از اواسط امروز با ورود سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غرب کشور، بارش در این مناطق آغاز خواهد شد.
وی در ادامه گفت: بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به شکل برف و در جنوب غرب گاهی رگباری به همراه رعد و برق خواهد بود. در برخی نواحی شمال شرق کشور و دامنه های جنوبی ارتفاعات البرز نیز بارش پراکنده دور از انتظار نیست.
ضیاییان افزود: فردا (16آذرماه) ضمن تقویت سامانه بارشی گستره بارش برف و باران کل نیمه غربی کشور و بخش هایی از جنوب و مرکز را در بر می گیرد.
او ادامه داد: بارش در مناطق جنوب و جنوب غرب کشور به صورت رگبار گاهی رعد و برق و در مناطق مستعد تگرگ، وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف خواهد بود.
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه ضمن بیان اینکه شدت بارش فردا (16آذرماه) در جنوب غرب و غرب کشور و در استان های خوزستان، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه در ارتفاعات زاگرس مرکزی پیش بینی می شود، گفت: پس فردا (17 آذرماه) در اغلب مناطق کشور آسمانی ابری همراه با بارش برف و باران و درمناطق جنوبی کشور رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.
او ضمن اشاره به اینکه دوشنبه (18 آذرماه) رگبار و رعد و برق در استان های جنوبی کشور شامل استان های هرمزگان، نیمه جنوبی فارس و بخش هایی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار