کشف ۱۲ تن مواد مخدر و روان گردان در کل کشور

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
تهران- ایرنا- معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۲ تن مواد مخدر و روان گردان در ۲۰ استان کشور در دومین هفته شهریور ماه خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی در باره کشفیات مواد مخدر در دومین هفته شهریور گفت: مجموع کشفیات در هفته یاد شده، ۱۲ هزار و ۸۱ کیلوگرم می باشد و بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۸ هزار و ۸۷۴ کیلوگرم است که ۷۴ درصد مجموع کشفیات را شامل می شود.
این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان هزار و ۴۳۶ کیلوگرم حشیش، ۹۹ کیلوگرم شیشه، ۱۷۲ کیلوگرم هرویین، ۹ هزار و ۴۴۱ عدد قرص روان گردان، ۹ لیتر پیش ساز و هزار و ۵۰۰ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۸۷۶ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۴ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.
وی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۶ هزارو ۷۹۵ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۹۸ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان، هزار و ۹۶۵ نفر خرده فروش و توزیع کننده مواد و ۳ هزار و ۹۱۹ نفر معتاد متجاهر دستگیر شدند. ۸۱۳ نفر نیز طی سایر عملیات های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شدند.
معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۹ هزار و ۴۴۱ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۴ هزارو ۶۵۵ عدد مربوط به استان فارس است که نشان دهنده ۴۹ درصد مجموع کشفیات قرص های روانگردان است.
اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۹۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳ هزار و ۷۱۱ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۱ درصد کشفیات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار