سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از حضور وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.
ابولفضل عمویی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای گفت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور دکتر ظریف، وزیر امور خارجه برگزار شد. 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در این جلسه ۱۲ سوال نمایندگان از وزیر امور خارجه طرح شد.
عمویی افزود: سوالات شامل موضوعاتی مانند واکنش وزارت امور خارجه به سیاست های ترکیه در منطقه قفقاز و سدسازی های این کشور، مناقشه قره باغ، پیگیری های حقوقی مرتبط با ترور شهید سلیمانی، اقدامات صورت گرفته در مورد ترور شهید فخری زاده، اقدامات صورت گرفته در جهت تقویت دیپلماسی اقتصادی در کشورهای همسایه از جمله عراق و سوریه، اخرین وضعیت افتتاح کنسولگری کشورمان در حلب و لاذقیه و پیگیری وضعیت لنج های بنادر آبادان، اروندکنار و خرمشهر در تجارت با کویت بود.
وی بیان کرد:در پی پاسخ های وزیر امور خارجه، ۲ نفر از نمایندگان از پاسخ های وزیر خارجه قانع شدند. نمایندگان طراح سوال از پاسخ ۵ سوال قانع نشدند و بر ارسال سوال به صحن علنی تاکید کردند. ۵ نفر از نمایندگان هم اعلام نظرشان در پاسخ های شنیده شده را منوط به بررسی تکمیلی کردند که در هفته های اتی پاسخ خود را به کمیسیون امنیت ملی اعلام خواهند کرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار