بتو اورورک از تگزاس مقابل ترامپ می ایستد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰
آقای اورورک در سخنرانی اعلام نامزدی خود گفته هر کدام از ۱۵ نامزد دموکرات که تاکنون اعلام آمادگی کردند "از دونالد ترامپ بهترند".

آفتاب نیوز :
بتو اورورک، نماینده سابق مجلس تگزاس که نوامبر گذشته تا مرز شکست تد کروز در رقابت های مجلس سنا پیش رفت رسما برای حضور در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات اعلام آمادگی کرده است.
او یکی از چهره های نوظهور حزب دموکرات در ایالت تگزاس است که بسیاری شانس فراوانی برای او قائل شده اند.
آقای اورورک در سخنرانی اعلام نامزدی خود گفته هر کدام از ۱۵ نامزد دموکرات که تاکنون اعلام آمادگی کردند "از دونالد ترامپ بهترند".
بتو اورورک که ۴۶ سال دارد نوامبر گذشته و در جریان انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در ایالت تگزاس که پایگاه قوی و تاریخی جمهوری خواهان است برابر سناتور با سابقه تد کروز برای ورود به مجلس سنا رقابت کرد و با وجود شکست توانست در جذب آرا و یکپارچه کردن دموکرات های تگزاس بسیار موفق عمل کند.
عملکرد او به عنوان یک نامزد دموکرات در تگزاس طی چند دهه اخیر بی سابقه ارزیابی شد و به همین علت هم بسیاری او را چهره مناسبی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ خواندند.
برخی حتی او را یک "اوبامای جدید" معرفی کردند. به همین علت هم ورود او به کارزارهای مقدماتی انتخابات سال آینده تا حدود زیادی قابل پیش بینی بود.
دونالد ترامپ که در چند هفته گذشته همه نامزدهای دموکراتی که وارد کارزار شده اند را با طعنه و تمسخر در حد و قواره خود ارزیابی نکرده، امروز به اعلام نامزدی بتو اورورک سریع واکنش نشان داد؛ واکنشی که می تواند از نگرانی او از شهرت پرشتاب این دموکرات ۴۶ ساله اهل تگزاس حکایت داشته باشد.
آقای ترامپ تنها ساعتی بعد از این که بتو اورورک رسما اعلام کرد قصد حضور در رقابت های ریاست جمهوری سال آینده را دارد در پاسخ به خبرنگاری که ...

[ مشاهده متن کامل بتو اورورک از تگزاس مقابل ترامپ می ایستد آفتاب نیوز ]