دبیر شورای هماهنگی بانک های استان خراسان رضوی گفت: اگرچه یک شعبه از هر بانک در ۱۰ شهرستان بزرگ استان برای امور بسیار ضروری باز گذاشته شده است، اما ۶۰ درصد مراجعات به شعب اضطراری بانک ها برای اقدامات غیر ضروری بوده است.

به گزارش قدس آنلاین ، حسن مونسان در خصوص باز بودن برخی از شعب بانکی برخلاف اعلام قبلی تعطیلی بانک ها تا شانزدهم فروردین اظهار کرد: برخی شعب برای موارد بسیار ضروری مانند خرید مواد نفتی که جایگاه سوخت باید تهیه کنند، آردی که نانوایی ها باید بخرند و اقلام دیگری مانند الکل مواد ضدعفونی کننده که باید از پتروشیمی ها خریداری شود، باز گذاشته شده بودند چرا که ممکن است فعالان اقتصادی در بانک های مختلف حساب داشته و برای این فعالیت های ضروری به آن نیاز داشته باشند.
وی ادامه داد: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا این اقدام را در جهت جلوگیری از شیوع ویروس انجام داده است چرا که ما ۲۲۰۰ شعبه در سراسر استان داریم و اگر این شعب باز باشند و محل تجمع افراد شوند می تواند به سلامت جامعه آسیب برساند.
دبیر شورای هماهنگی بانک های استان خراسان رضوی تصریح کرد: در ۱۰ شهرستان بزرگ تصمیم گرفته شد که تعدادی از شعب بانک ها برای موارد ضروری باز باشند و در مجموع هر بانک یک شعبه را در این شهرستان ها برای موارد خیلی ضروری باز گذاشت و در این شرایط تعداد زیادی از مردم روز گذشته به این شعب مراجعه کردند و هم سلامت جامعه و هم سلامت خود را به خطر انداختند و همچنین سیاست های تصمیم گیری شده را تحت الشعاع قرار دادند. بانک ها مرکز انتقال آلودگی است و از مردم می خواهیم برای حفظ سلامت خود و خانواده شان به بانک ها مراجعه نکنند.
مونسان با اشاره به مراجعات غیرضروری به شعب بانکی خاطر نشان کرد: هدف از تعطیلی بانک ها قطع زنجیره انتقال ویروس بوده است اما متاسفانه برخلاف توصیه های فراوان ۶۰، ۷۰ درصد موارد مراجعه به بانک ها برای امور غیرضروری بوده است که می توانسته اند برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار