محکومیت قائم مقام قالیباف به ۲۰ سال حبس؛ « سردار عیسی شریفی » کیست؟

روزیاتو . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۳۲

عیسی شریفی قائم مقام شهرداری تهران در زمان شهرداری دکتر محمد باقر قالیباف که به اتهامات مالی در بازداشت به سر می برد، با حکم دادگاه رسیدگی به تخلفات نامبرده، به ۲۰ سال حبس قطعی محکوم شده است.
هم چنین عیسی شریفی بایستی ۴۸۰ میلیارد تومان اموالی که در اختیارش است را رد مال کند. پرونده تخلفات مالی عیسی شریفی معاون دکتر قالیباف در شهرداری تهران، در دادسرای نظامی تهران بررسی شده و سردار مهردادی و محمود سیف نیز از دیگر متهمان پرونده محسوب می شوند.
مسئول سازمان املاک شهرداری تهران، آقای سلیمانی شهردار منطقه ۳ تهران و شماری دیگر از نزدیکان عیسی شریفی نیز بازداشت شدند. شماری از نیروهای ستاد خاص عیسی شریفی، متهم بودند و هستند که اقداماتی خلاف قانون در حوزه شهری و شهرداری انجام داده اند.
۲۵ تیر ماه سال نود و هشت، سخنگوی قوه قضاییه گفته بود که تخلفات عیسی شریفی در حوزه مالی است و خبر جاسوسی و اعدام ایشان را تکذیب کرده بود.
علت اینکه پرونده تخلفات عیسی شریفی در دادسرای نظامی رسیدگی شده است این است که نامبرده، سردار سپاه پاسداران بوده و لذا پرونده در دادسرای نظامی بررسی شده است. دادسرای نظامی نیز کیفرخواست صادر کرده و سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز وظیفه رسیدگی به جرایم این حوزه را دارد. پرونده عیسی شریفی، ۱۳ متهم دارد.
سردار عیسی شریفی را باید یکی از چهره های نزدیک و صاحب نام کنار سردار محمد باقر قالیباف، شهردار سابق تهران و رئیس مجلس شورای اسلامی دانست. نام عیسی شریفی با پرونده هلدینگ باس و حلقه اصفهان عجین شده است.
عیسی شریفی به عنوان قائم مقام قالیباف در زمان تصدی شهرداری تهران، خرداد سال نود و شش از ایران خارج شد اما پس از بازگشت، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار