سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر چهارم خرداد، ۱۹۵۴ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی سید احمد هاشمی اظهار کرد: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر چهارم خرداد، ۱۹۵۴ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که شامل ۸۸۹ نفر بستری و ۱۰۶۵ نفر سرپایی می باشند.
وی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان ها نیز اظهار داشت: در شهرستان های بجنورد ۱۰۲۶ نفر، شیروان ۲۲۶ نفر، فاروج ۱۲۴ نفر، مانه و سملقان ۱۹۰ نفر، جاجرم ۵۶ نفر، گرمه ۳۴ نفر، راز و جرگلان ۱۲۱ نفر و اسفراین ۱۷۷ نفر به طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون ۷۱۶ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده اند.
وی افزود: آزمایش ۲۵۹۳ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۵۴ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر گفت: مردم در این تعطیلات به هیچ عنوان سفر نروند زیرا این اقدام باعث خواهد شد تعداد مبتلایان استان رشد بیشتری پیدا کند.
هاشمی با تأکید بر اینکه مردم استان همچنان باید از تجمعات و ترددهای غیرضروری خودداری کنند خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان نباید تصور کرد شرایط عادی است لذا اگر تا هفته آتی وضعیت به همین شکل ادامه یابد محدودیت های شدیدتری در استان اعمال خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه در خانه ماندن بهترین راه کار مبارزه با کروناست گفت: افزایش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری