در گفت وگو با ایلنا عنوان شد:

کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لوازم خانگی قاچاق/ تقاضا روز به روز کمتر می شود

لوگوی ایلنا ایلنا . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۵۱

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار کرد: با توجه به اینکه کالای خارجی ارتباط مستقیم با نرخ دلار دارد و به صورت قاچاق وارد کشور می شوند نسبت به یک ماه گذشته 10 تا 15 درصد کاهش قیمت داشته اند.
محمدحسین اسلامیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد تاثیر کاهش نرخ ارز بر بازار لوازم خانگی گفت: کاهش قیمت دلار باعث شده که مراجعه به بازار و تقاضا کاهش پیدا کند چراکه منظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند. محصولات ایرانی ارزان تر نشده اند چراکه 70 تا 80 درصد مواد اولیه تولید از داخل است که کاهش محسوسی نداشته اند به همین علت تولیدات داخلی کاهش قسمت نداشته اند.
وی همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه کالای خارجی ارتباط مستقیم با نرخ دلار دارد و به صورت قاچاق وارد کشور می شوند نسبت به یک ماه گذشته 10 تا 15 درصد کاهش قیمت داشته اند. البته کالاهای خارجی به طور قانونی وارد کشور نمی شوند. این کالاها قاچاق بوده و گارانتی ندارند و از آنجا که مستقیما با نرخ ارز در ارتباط هستند ارزان تر شده اند.
نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قدرت خرید کاهش داشته و قیمت ها بالا هستند تقاضا روز به روز کاهش پیدا می کند. ما کالای ایرانی با کیفیت به میزان مناسب در بازار داریم و تولید می شود و به راحتی می توانند جای کالای خارجی را بگیرند. اگر قیمت مولفه های تولید کاهش پیدا کند تولیدکنندگان نیز می توانند با قیمت تمام شده کمتر کالاها را با قیمت کمتری عرضه کنند که حتی بتوانند با کالایی که به صورت قاچاق وارد می شود رقابت کند.
وی اضافه کرد: حمایت دولت از تولیدکنندگان می تواند به این امر کمک کند. اگر دولت مواد اولیه مانند ...

سرخط اخبار