ویروس کرونا می تواند مدت ها در هوا معلق بماند و همراه با ریزذرات بزاقی هنگام صحبت کردن منتشر شود.

به گزارش « شیعه نیوز » ، متخصصان آلمانی به همین خاطر توصیه می کنند که هوای محیط های بسته را از طریق بازکردن در و پنجره ها مرتب تهویه کنید. صورت خود را با ماسک بپوشانید، از دیگران فاصله بگیرد و دست هایتان را مرتب بشویید تا خطر ابتلا به ویروس کرونا را برای خود و اطرافیانتان کاهش دهید.
مهمترین راه انتقال ویروس کرونا ارتباط مستقیم با فردی است که در اثر آلودگی به کرونا به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده است. ویروس تکثیر شده در بدن بیمار همراه سرفه یا عطسه او به دیگران منتقل می شود.
ویروس کرونا اما برای انتشار خود راه دیگری هم دارد: شناور ماندن در ریزذرات بزاقی.
بر خلاف ذرات بزرگتر، مانند قطرات عطسه یا سرفه فرد بیمار که به دلیل سنگینی وزن این قطرات سریع روی زمین می افتند، ریزذرات بزاقی می توانند مدتی طولانی در هوا معلق بمانند.
ویروس کرونا نخستین ویروس عفونی نیست که از این طریق منتقل می شود. ویروس بیماری هایی مانند سل یا سرخک هم تا حدی از طریق این ریزذرات بزاقی منتقل می شوند.
در نتیجه برای آلوده شدن به ویروس بیماری زا، تماس مستقیم و نزدیک با شخص بیمار لازم نیست و فقط کافی است دقایقی در هوای آلوده به ویروس نفس بکشیم تا ویروس وارد دستگاه تنفسی ما شود.
مطالعات چند گروه تحقیقاتی بین المللی ثابت کرده که ویروس کرونا در ریزذرات بزاقی افرادی که پس از آلودگی به ویروس، حتی اگر نشانه ای از بیماری هم بروز ندهند، باز هم در هوا منتشر می شود. این ذرات هنگام صحبت کردن −به خصوص با صدای بلند− به بیرون پرتاب می شوند.
آنچه هنوز مشخص نیست قدرت بیماری زایی این ریزذرات است. محققان نمی دانند این ریزذرات تا چه مدت مسری و خطرناک هستند.
ویروس ها پس از خروج از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری