سفیر ایران در عراق گفت: نپذیرفتن زائران غیرعراقی در اربعین، جنبه سیاسی ندارد و فقط برای سلامت زائران به ویژه زائران ایرانی است. به همین علت خواهشمندیم مردم نه فقط به سمت مرز بلکه به سمت استان های مرزی نیز حرکت نکنند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ پنجمین گردهمایی ملی فعالان مردمی عرصه اربعین (هیأت ها، مواکب، کاروان ها و مبلغان) و پنجمین همایش هیأت های فعال در عرصه اربعین عصر یکشنبه ٣٠ شهریورماه با سخنرانی ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق، حاج حسین یکتا، رحیم آبفروش و داود صالحی در قم به همت جامعه ایمانی مشعر به صورت مجازی با استفاده از بسترهای رسانه ای برگزار شد.
ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق در این همایش طی سخنانی اظهار کرد: امسال بر خلاف علاقه و میل قلبی و تلاش قابل توجه مسئولان ایران، دولت عراق به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا مصوبه ای را به تصویب رساند که زائران خارجی را نپذیرد، هر چند اربعین در عراق برگزار می شود و مردم از شهرهای دورتر از کربلا از اکنون پیاده روی اربعین را آغاز کرده اند.
وی اضافه کرد: برای زائران غیرعراقی و زائران ایرانی این تصمیم گرفته شده و در این راستا از طرف مسئولان عراقی از ما عذرخواهی شده است و امیدواریم زائران نیز این شرایط را درک کنند و با وجود عشق و علاقه خود به اربعین، تابع قوانین باشند.
سفیر ایران در عراق گفت: سال گذشته بیش از سه و نیم میلیون زائر از ایران وارد عراق شد و عراقی ها با عظمت و شکوه قابل توجهی از زائران میزبانی کردند و دو ماه قبل از اربعین هماهنگی ها انجام شد و زائران به سلامت به کشور برگشتند. تصمیم امسال نیز جنبه سیاسی و ... ندارد و فقط برای سلامت زائران به ویژه زائران ایرانی گرفته شده است. به همین علت خواهشمندیم مردم نه فقط به سمت مرز بلکه به سمت استان های مرزی نیز حرکت نکنند.
وی با بیان اینکه اربعین امسال باید در استان های مختلف کشور ایران دنبال شود، عنوان کرد: امسال در عراق شرایط میزبانی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار