خطر رانش زمین در کمین الموت و طارم

دریافت خبر : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰
اکوفارس: مدیرکل مدیریت بحران استان با اعلام اینکه منطقه الموت در معرض خطر رانش زمین قرار دارد، گفت: در سال جاری در پی بارندگی های قابل توجه در استان، مناطق کوهستانی بالأخص الموت های شرقی و غربی و طارم مستعد پدیده رانش شده که شاهد رخداد چندین مورد رانش نیز در آن ها بودیم.

به گزارش ایسنا، قدرت الله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استان اظهارکرد: استان قزوین یکی از استان های حادثه خیز کشور بوده که 25 نوع بلای طبیعی و انسان ساخت را تجربه کرده است.
وی ادامه داد: رانش زمین یکی از بلایای طبیعی است که در مناطق کوهستانی و شیب دار رخ داده و از مهم ترین عوامل ایجاد آن، لغزندگی خاک و سنگ، انجام پروژه های عمرانی، زلزله و بارندگی شدید است.
مدیرکل مدیریت بحران استان افزود: در سال جاری در پی بارندگی های قابل توجه در استان، مناطق کوهستانی بالأخص الموت های شرقی و غربی و طارم مستعد پدیده رانش شده که شاهد رخداد چندین مورد رانش نیز در آن ها بودیم.
مهدیخانی یادآور شد: ساکنان مناطق در معرض خطر می بایست موارد احتیاطی را رعایت کرده و در صورت مشاهده هرگونه رخداد از قبیل تغییر شکل شیب های خاکی و سنگی و ریزش های کم که نشانه های اولیه رانش زمین هستند، مراتب را سریعاً به مقامات مسئول اطلاع دهند.

[ مشاهده متن کامل خطر رانش زمین در کمین الموت و طارم اکوفارس ]