کشورهای غربی برای عدم پیشرفت ایران در برنامه صلح آمیز هسته ای، دو محور را در پیش گرفته اند؛ مأموریت نخست به سیاستمداران غربی محول شد تا با استفاده از توافقات بین المللی، سرعت پیشرفت ایران را کند کنند و اجازه حضور جاسوسان بین المللی را به مراکز حساس بگیرند.

به گزارش مشرق ، ۷ آذرماه ۱۳۹۹ در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه بعدازظهر، یک دستگاه خودرو نیسان در میدان خلیج فارس آبسرد در حین عبور خودرو دانشمند هسته ای کشورمان خود را منفجر می کند و سپس عامل بعدی اقدام به تیراندازی رگباری کرده که در پی آن یکی از محافظان شهید فخری زاده ۴ تیرخورده و آقای محسن فخری زاده نیز در پی انفجار و اصابت تیر، پس از انتقال با بالگرد به بیمارستان شهید شد.
تصویری از ماشین دانشمند ایرانی بعد از حادثه تروریستی
خبر ترور «محسن فخری زاده مهابادی» به سرعت در رسانه های داخلی و خارجی بازتاب پیدا می کند و از او به عنوان پدر هسته ای ایران یاد می شود.
نام «محسن فخری زاده» به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی که در فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان که از سوی نشریه آمریکایی فارن پالیسی منتشرشده است، دیده می شود. او تحت عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، در فهرست تحریم شدگان ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت.
لیست افراد موضوعی لیست تحریمی
آمریکایی ها، وی را صندوقچه اسرار برنامه هسته ای ایران قلمداد می کردند که همواره در تعیین موضع ایرانی ها در مذاکرات، نقشی مخفیانه، ولی مؤثر داشته است. بر طبق نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی تا زمانی که با فخری زاده گفتگوی مستقیم انجام نشود، نمی توان در میزان ورود ایران به دانش هسته ای، اظهارنظر کرد.
در اسرائیل نیز او را به عنوان کسی که در برنامه هسته ای ایران نقش مهمی بازی می کند می شناختند؛ خبرنگار شبکه سعودی ایران اینترنشنال در سرزمین های اشغالی دراین باره می گوید: «نام محسن فرخ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار