تهران- ایرنا- رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در آیین ترحیم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی گفت: مهم ترین اثری که از مرحوم شهیدی به جای مانده، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش ایرنا از خبر چهارشنبه شب پایگاه خبری ایثار بنیاد شهید، مراسم ترحیم حجت الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی نماینده فقید ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت ویدئوکنفرانس و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
در این آیین پیام های تسلیت مقام معظم رهبری، رییس جمهوری، رییس قوه قضائیه و رییس مجلس شورای اسلامی در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی قرائت شد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این مراسم، بنیاد شهید را افضل نهادها دانست و گفت: حضور در چنین نهادی بی شک توفیق بزرگی است که نصیب انسان می شود و مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نیز به مدت ۷ سال در این مجموعه مشغول خدمت بودند و آثار ماندگاری را از خود بر جای گذاشتند.
اوحدی افزود: مهم ترین اثری که از مرحوم شهیدی به جای مانده، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و همکاران ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه دهنده همین مسیر خواهند بود.
حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، گفت: ایشان با تمام توان در خدمت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بودند و این نوع رفتار الگویی برای مسؤولان در مسیر خدمت گزاری به ایثارگران است.
حجت الاسلام محمد سعید مهدوی کنی رییس دانشگاه امام صادق (ع) نیز در این آیین با ایراد سخنانی، از همه مسؤولانی که با صدور پیام تسلیت با خانواده مرحوم شهیدی ابراز همدردی کردند، تشکر کرد.
مراسم ترحیم مرحوم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با مداحی یکی از مداحان اهل بیت (ع) همراه بود.
این آیین با حضور جمعی از مسؤولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

سرخط اخبار