مرتضی و مهدی فنونی زاده، برادران فوتبالی ای هستند که همیشه خاطرات جالبی تعریف می کنند. اولی در پرسپولیس بازی می کرد و دومی در استقلال. البته می گویند این دو ابتدا طرفدار رنگ پیراهن تیم رقیب بودند. مرتضی فنونی زاده درباره این که استقلالی بود و رفت پرسپولیس گفت: من پدرم پرسپولیسی بود. اکثر بازی های امجدیه من را می برد. قایمکی می رفتم زیر ساعت. پدرم می گفت این بچه کجا می رود؟ من به خاطر مرحوم پورحیدری، حجازی و چهره هایی چون جباری و... تاجی بودم. ولی بعد از این که در سال 64 به تیم پرسپولیس رفتم، دیگر قرمز شدم. البته من وقتی تیم نوجوانان بودم و از فرانسه برگشتیم، در استقلال که دست جکیچ بود تست دادم. راستش یک مقدار بعد مسافت از نازی آباد به نظام آباد باعث شد به استقلال نروم!
مهدی فنونی زاده هم درباره پرسپولیسی بودنش گفت: من علی پروین را دوست داشتم. ماه رمضان سال 70 یکی از دوستانش را به اسم حاج آقا نصیری فرستاد دم در خانه ما. شب احیا بود. آمد دم خانه ما گفت همین حالا برویم پیش علی آقا. گفتم بابا علی آقا خواب است. خلاصه من را با دمپایی برد خانه علی پروین. ایشان تا من را دید گفت بابا این بچه را چرا الان آوردی. همان موقع علی آقا گفت ببین من دنبال هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس آدم نفرستادم، ولی دنبال تو فرستادم. می توانی به خودت افتخار کنی. منتها من نتوانستم از استقلال رضایت بگیرم.
این دو درباره شاخص ترین استقلالی ها و پرسپولیسی هایی که پیراهن تیم رقیب را پوشیدند، توضیحاتی دادند. مهدی در این باره گفت: مجتبی محرمی استقلالی بود. اول تیم آلمان و بعد پل برایتنر و بعد استقلال. طرفدار اینها بود.
مرتضی فنونی زاده هم گفت: من استعدادیاب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار