سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای نسبت به تبلیغ و فروش واکسن آنفلوآنزای تقلبی و قاچاق توسط افراد سودجو در بازار آزاد هشدار داد.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای نسبت به تبلیغ و فروش واکسن آنفلوانزای تقلبی و قاچاق توسط افراد سودجو در بازار آزاد هشدار داد.
در این اطلاعیه آمده است:
رعایت زنجیره سرد واکسن آنفلوانزا از الزامات نگهداری و حفظ کیفیت آن است، در صورت عدم رعایت آن، سلامت و اثربخشی واکسن مورد تأیید سازمان غذا و دارو نبوده و هیچ تضمینی در مورد عوارض احتمالی واکسن های غیرمجاز وجود ندارد.
توزیع واکسن آنفلوآنزا بین مراکز بهداشتی سراسر کشور طی روزهای اخیر آغاز شده است و در فاز اول گروه های پرخطر شامل(زنان باردار، بیماران صعب العلاج، مزمن و ...) واکسن را به طور رایگان دریافت خواهند کرد.
بنابر اعلام سازمان غذا و دارو طبق پروتکل اعلامی از سوی معاونت بهداشتی در فاز بعدی افراد بالای 65 سال با ثبت اطلاعات کد ملی، می توانند واکسن را از داروخانه های سراسر کشور تهیه کنند.
مردم به هیچ عنوان نباید اسیر تبلیغات عرضه این دارو در خارج از مراکز بهداشتی و داروخانه ها شوند، زیرا سلامت این واکسن ها به هیچ عنوان مورد تأیید این سازمان نیست.
به مردم اطمینان خاطر داده می شود که واکسن موردنیاز تمامی افراد پرخطر، در چند فاز از طریق شبکه بهداشتی و داروخانه ها عرضه خواهد شد، بنابراین از مردم می خواهیم اخبار را از مراجع معتبر دنبال کرده و طبق اعلام سازمان غذا و دارو نسبت به تهیه آن اقدام کنند.
هلال احمر: هنوز واکسن آنفلوانزایی توزیع نکرده ایم/در نحوه توزیع تابع وزارت بهداشت هستیم

سرخط اخبار