کاهش دما و بارش باران در اکثر نقاط کشور

برترینها پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در هفته آتی شاهد کاهش دما در اکثر نقاط کشور خواهیم بود، از بارش باران در نقاط مرکزی و جنوبی کشور خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در هفته آتی شاهد کاهش دما در اکثر نقاط کشور خواهیم بود، از بارش باران در نقاط مرکزی و جنوبی کشور خبر داد.
صادق ضیاییان گفت: بر اساس آخرین مدل های پیش یابی هواشناسی، در روز جاری در استان خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و سواحل دریای خزر شاهد بارش پراکنده و وزش باد خواهیم بود. همچنین در زابل، وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.
وی با اشاره به اینکه در روز جمعه (۱۹مهر) افزایش نسبی دما در سواحل شمالی و اردبیل پیش بینی می شود، اظهار کرد: از بعدازظهر روز شنبه (۲۰ مهر) و نیز طی روز یک شنبه (۲۱مهر) با عبور امواج تراز میانی جو و شمالی شدن جریان های روی دریای خزر، بارش باران، وزش باد شدید و کاهش دما حدود چهار تا شش درجه در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل پیش بینی می شود که منجر به مواج شدن دریای خزر خواهد شد.
ضیاییان ادامه داد: طی روزهای شنبه و یک شنبه در برخی نقاط غرب و شمال غرب کشور در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه و شمال استان همدان بارش پراکنده پیش بینی می شود که این شرایط آب و هوایی از بعد از ظهر روز یک شنبه به دامنه های جنوبی البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان و همچنین در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در استان های مرکزی، ایلام، لرستان، جنوب قم، شمال و غرب اصفهان و شمال فارس منتقل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه از روز یک شنبه وزش باد شدید و کاهش نسبی دما حدود پنج تا هفت درجه در شمال شرق و شرق کشور را شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: علی رغم کاهش دما در منطقه زابل شاهد گرد و خاک ...

سرخط اخبار