متقاضیان تعویض پلاک های قدیمی مناطق آزاد با داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی مالک خودرو، اصل سند مالکیت، اصل کارت شناسایی وسیله نقلیه، گواهی عدم خلافی، فیش تعرفه تعویض پلاک و فیش تعرفه هوشمندسازی کارت شناسایی خودرو می توانند به مرکز پلیس راهور منطقه آزاد مربوطه مراجعه و به تعویض پلاک اقدام کنند.

به گزارش « اخبار خودرو »، مناطق آزاد کشور از دیرباز تاکنون به دلیل معافیت از پرداخت عوارض گمرکی واردات خودرو، موردتوجه علاقه مندان به خودروهای لوکس و خاص قرار گرفته اند. به همین خاطر بسیاری از افراد همواره فکر می کنند خودروهای این مناطق را راهی خاک اصلی کشور کرده و با دریافت پلاک ملی، اقدام به تردد دائمی با آن ها کنند. اما واقعیت امر این است تحقق این رویا هرگز امکان پذیر نیست و خودروهای مناطق آزاد نمی توانند جهت استفاده در خاک اصلی کشور پلاک ملی دائمی دریافت کنند.
از همین رو وجه تمایز این دسته از خودروها، پلاک های مناطق آزاد بوده که برای هر یک از این مناطق به صورت اختصاصی صادر شده اند. حال مدتی است طبق اعلام پلیس راهور، قرار است پلاک های مناطق آزاد کشور با نمونه جدید تعویض شوند و به صورت یکپارچه در این مناطق مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع این طرح مشابه طرحی است که از سال ۱۳۸۲ برای خودروهای موجود در سطح کشور اجرایی شد و دارندگان خودرو ملزم به تعویض پلاک های قدیمی با پلاک های ملی جدید شدند.
حال شاهد اجرایی شدن این قانون از اول مهرماه در مناطق آزاد کشور هستیم. بر این اساس سرگرد بهرام ایمانی نسب، رئیس پلیس راهور کیش با بیان این که دارندگان خودروهای منطقه آزاد کیش باید در زمان مشخص اقدام به تعویض پلاک های قدیمی خود کنند، گفت: تمام خودروهای جزیره کیش که آخرین رقم سمت راست پلاک آن ها به اعداد «۱، ۲ و ۳» ختم می شود، از ابتدای مهرماه تا ۳۰ آبان فرصت دارند پلاک های قدیمی خود را تعویض کنند. 
همچنین خودروهایی که رقم سمت راست آن ها به «۴، ۵ و ۶» ختم می شود از یکم آذرماه تا۳۰ دی ماه و خودروهایی که پلاک آن ها به« ۷، ۸ و ۹» ختم می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار