درگیری های سنگین و نفس گیر در شمال سوریه/نیروهای مقاومت در یک قدمی محاصره تروریست ها در شمال حماه و جنوب ادلب + نقشه میدانی

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵
نیروهای ارتش سوریه به ۴ کیلومتری شهر راهبردی «خان شیخون» رسیده اند که مهم ترین پایگاه تروریست ها در جنوب استان ادلب شمار می آید.

به گزارش مشرق ، از جنوب استان ادلب سوریه خبر می رسد، عملیات علیه گروهک های تروریستی از دو محور (شرق شهرک الهبیط و غرب شهرک سکیک) با پشتیبانی یگان های موشکی، توپخانه و هوایی ادامه دارد.
نیروهای ارتش سوریه در تلاش هستند از شرق شهرک الهبیط (محور نخست) و غرب شهرک سکیک (محور دوم) به سمت شهر «خان شیخون»، مهم ترین پایگاه گروهک های تروریستی در جنوب استان ادلب پیشروی کنند.
تسلط نیروهای سوری بر این شهر راهبردی به معنای تمام شدن کار عناصر تروریستی در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب و محاصره آنان در مساحت بیش از ۴۰۰ کیلومتر مربعی و انهدام مثلث خان شیخون - مورک - لطمانه است.
براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری پس از تثبیت مواضع در شهرک «الهبیط»، عملیات جدیدی را علیه عناصر تروریستی برای پاکسازی و بازپس گیری شهرک مهم و راهبردی «کفرعین» آغاز کردند.
به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش سوریه در همان گام نخست موفق شدند خطوط دفاعی تروریست ها را در هم بشکنند و پس از چند ساعت شهرک «کفرعین» را از اشغال خارج و به کنترل دربیاورند و تروریست ها را به سمت مناطق حومه عقب برانند.
به گزارش مشرق، با آزادی شهرک «کفرعین» امنیت شهرک «الهبیط» نیز از محور شرقی تامین شد و فشار بر گروهک های تروریستی در مناطق دیگری از جمله جنوب «زیتونه» و جنوب شرق «عابدین» افزایش یافت.
همزمان با تلاش ها برای تثبیت مواضع در شهرک «کفرعین»، گروهی دیگر از نیروهای ارتش سوریه به سمت محور جنوب شرق پیشروی کردند و با عقب راندن تروریست ها توانستند ارتفاع «عاس» را به کنترل درآورند.
ارتفاع مهم و راهبردی «عاس» بر مزارع و مناطق غربی شهر «خان شیخون» اشراف کامل دارد؛ با سیطره ...

سرخط اخبار