درگزارش زیر قصد داریم دهکده چوبی نیشابور، اولین مسجد چوبی ایران و جهان و همچنین یکی از جاذبه های گردشگری نیشابور را به شما معرفی کنیم. درگزارش زیر قصد داریم دهکده چوبی نیشابور، اولین مسجد چوبی ایران و جهان و همچنین یکی از جاذبه های گردشگری نیشابور را به شما معرفی کنیم.

دهکده چوبین یا همان دهکده چوبی، نام مکانی است که در حدود ۱۵ کیلومتری شهرستان نیشابور استان خراسان رضوی و در یکی از روستا های این شهرستان، به نام روستای محمدآباد آقازاده ساخته شده است. این دهکده چوبی بی نظیر و زیبای ایران توسط مهندس حمید مجتهدی ساخته شده است و امروزه به عنوان یکی از مکان های دیدنی و تفرجگاه های زیبای شهر نیشابور شمرده میشود.
نام «دهکده چوبین» برخاسته از ویژگی منحصربه فرد سازه های آن است که در ساخت آن بصورت کامل از چوب استفاده شده است و روشی نوین در ساخت بنا های آن بکارگیری شده است که برخاسته از پیشینه تاریخی، فرهنگی و متناسب با امکانات و قابلیت های اقلیمی و جغرافیایی منطقه است.
دهکده چوبی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این بخش ها، زیبای خاص خود را دارا میباشند. دهکده چوبی از بخش های همچون مسجد چوبی، موزه و کتابخانه، رستوران، فروشگاه و نانوایی، آلاچیق، سوئیتها، فضای سبز تشکیل شده است و در کنار این سازه های زیبا، اکوسیستم زیبای به همراه کشاورزی و دامپروری در حال فعالیت است.
در دهکده چوبی سعی شده است که یک زندگی کوچک روستایی بازسازی گردد و فرهنگ مردم دیار نیشابور در این مکان زنده نگه داشته شود. در این دهکده دامداری سنتی همچون پرورش اسب، گوسفند، گاو، شتر و … به همراه محل نگهداری طیور که شامل مرغ، کبوتر، غاز، شتر مرغ و … نیز وجود دارد که همگی این موارد شما را به دل زندگی روستای میبرد.
معرفی مسجد چوبی
در دهکده چوبی، اولین مسجد چوبی جهان ساخته شده است که این مسجد زیبا با بنای بالغ بر ۲۰۰ متر مربع، در برابر زلزله تا ۸ ریشتر نیز مقاوم است. سقف این مسجد چوبی بصورت شیروانی بوده و دارای دو مناره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار