رئیس سازمان لیگ فوتبال اسپانیا به اظهارات اخیر سرمربی منچسترسیتی که از او انتقاد کرد و درستکاری تیمش را دلیل لغو محرومیت ۲ ساله اش از لیگ قهرمانان دانست، پاسخ داد.

کمتر از 48 ساعت پس از اظهارات پپ گواردیولا درباره لغو محرومیت دو ساله منچسترسیتی از حضور در لیگ قهرمانان اروپا توسط دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) که در آن مخالفان و معترضان این تصمیم هم حمله کرد، خاویر تباس رئیس سازمان لیگ فوتبال اسپانیا پاسخ او را داد.
تباس، ژوزه مورینیو سرمربی تاتنهام و یورگن کلوپ سرمربی لیورپول سه نفری بودند که به خاطر نارضایتی شان از این تصمیم CAS مورد حمله گواردیولا قرار گرفتند. در این میان حمله گواردیولا به تباس شدیدتر بود و او را به حسادت به لیگ برتر متهم کرد و خواست که به جای تلاش برای به دردسر انداختن تیم های دیگر روی مسئولیت خودش به عنوان رئیس لالیگا تمرکز کند.
اکنون تباس پاسخ سرمربی سابق بارسلونا را داده است. او به ESPN گفت: منچسترسیتی فصل آینده در لیگ قهرمانان است اما نه به خاطر اینکه سیتی باشگاه درستکار بوده بلکه به خاطر اینکه CAS در صدور حکم اشتباه کرده است. در واقع CAS سیتی را 10 میلیون یورو جریمه کرده است. این جریمه هم فقط محض خاطر اینکه جریمه ای صادر شده باشد نیست. تا جایی که من اطلاع دارم این جریمه به خاطر عدم همکاری با یوفا بوده است. پس چرا اینگونه آنها را مجازات کرده اند؟ آیا سیتی اسناد و مدارکی را پنهان کرده است؟ من خیلی دوست دارم الان بتوانم پرونده سیتی را بخوانم، البته اگر بتوانم. همانگونه که هنوز دست مان به پرونده پاری سن ژرمن نرسیده، با اینکه کلی از زمان صدور حکم شان گذشته مشخص نیست که به پرونده سیتی هم دسترسی داشته باشیم. اما روزی که به این پرونده دسترسی پیدا کنم و آن را بخوانم به گواردیولا چیزی که الان هم مطمئنم را خواهم گفت و آن این است که منچسترسیتی درستکار نیست.
تباس سپس از CAS ...

سرخط اخبار