واکنش روسیه به حضور آمریکا در شرق فرات

مثلث آنلاین چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
مثلث آنلاین:معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، کشورش از حضور آمریکا در شرق فرات نگران است، چراکه ممکن است این حضور تلاشی برای سنگ اندازی در برابر بازپس گیری تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه باشد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
 روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی نوشت که «اولی مائورر» رئیس جمهور سوییس در یک سفر از پیش اعلام نشده، در حالی عازم واشنگتن شد که برخی تحلیلگران معتقدند که هدف این سفر گفت وگو درباره موضوع ایران و تنش های اخیر در منطقه است.
طبق این گزارش، کاخ سفید روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد که مائورر امروز (پنجشنبه) برای یک دیدار برنامه ریزی نشده با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا وارد واشنگتن خواهد شد تا احتمالاً در خصوص روابط آمریکا با ایران رایزنی کند.
این روزنامه اسرائیلی به نقل از برخی تحلیلگران واشنگتن مدعی شد که این نشست از پیش اعلام نشده احتمالاً بر افزایش تنش های میان آمریکا و ایران متمرکز خواهد بود و ادامه داد که سفر رئیس جمهور یک کشور بدون اعلام قبلی، اقدامی غیرمعمول است.
این سفر در حالی انجام گرفته است که اواخر هفته گذشته، ترامپ بعد از یکسری اقدامات تحریک آمیز علیه ایران از جمله اعزام ناوگروه ضربتی «یو اس اس آبراهام لینکلن» و یگان بمب افکن های آمریکا به خلیج فارس به بهانه مقابله با تهدیدات ایران، در خصوص گفت وگو با ایران ابراز علاقه کرد و گفت: «می دانید دوست دارم درباره ایران چه اتفاقی بیفتد؟ دوست دارم به من زنگ بزنند.»
پس از آن نیز، یک منبع دیپلماتیک آمریکایی اعلام کرد، کاخ سفید شماره تلفنی در اختیار سوئیس (حافظ منافع آمریکا در ایران) قرار داده تا تهران بتواند با واشنگتن تماس بگیرد.
بنا به گزارش هاآرتص، اوایل هفته، چندین رسانه گزارش کردند که دولت ترامپ از سوئیس درخواست کرده تا از جانب آمریکا، پیام هایی را به ایران ابلاغ کند.
این گزارش ادامه می دهد که قرار است، مائورر و ترامپ در ...