۲۷ درصد از واحدهای مسکونی روستایی آذربایجان غربی مقاوم سازی شدند

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: ۲۷ درصد از واحدهای مسکونی روستاهای آذربایجان غربی مقاوم سازی و ۵۵ درصد از خانوارهای روستایی از مزایا طرح هادی بهره مند شدند.

- اخبار استانها -
محمود بدلی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه ، با اشاره به نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستاها، اظهار داشت: 27 درصد از واحد های مسکونی روستاهای آذربایجان غربی نوسازی شدند و انتظار می رود که این درصد را بتوانیم تا سال 1405 به 75 درصد افزایش دهیم.
بدلی درباره عمران روستایی گفت: 2 هزار و 182 روستا بالا 20 خانوار در آذربایجان غربی وجود دارد که از این تعداد 2 هزار و 170 روستا قابلیت تهیه طرح هادی دارند و برای 2 هزار و 82 روستا طرح هادی تهیه شده است.
وی تصریح کرد: در 586 روستا طرح هادی شامل جدول کشی، زیرسازی، سنگفرش و آسفالت اجراشده و 55 درصد از خانوارهای روستا آذربایجان غربی از این مزایا بهره مند شده اند.
به گفته وی با توجه به تخصیص قیر یارانه و با مشارکت دهیارها و شورای روستاها، سطح معابر 268 روستا و به طور میانگین 400 کیلومتر سطح معابر روستاهای آذربایجان غربی در عرض 2 سال گذشته آسفالت شده و در اواخر سال 97 از محل اعتبارات قیر یارانه 50 میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت کردن معابر روستاها تخصیص یافته است.
آغاز مقاوم سازی 38 هزار واحد مسکونی روستایی در استان مرکزی
100 هزار واحد مسکونی روستایی در استان کرمان نیازمند مقاوم سازی است
بیش از 5 هزار واحد مسکونی روستایی استان همدان به بازسازی نیاز دارد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به وجود اراضی ملی در روستاها، افزود: بر اساس نرخ رشد جمعیت در این روستاها اراضی تفکیک شده و بیش از 12 هزار قطعه زمین توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اختیار واجدین شرایط قرارگرفته است.
محمود بدلی با اشاره به صدور سند مالکیت در روستاها، گفت: ...