با کاهش نرخ ارز و پیروی بازار خودرو از این کاهش، قیمت خودرو روند نزولی به خود گرفت و در تعطیلات دو هفته ای، شاهد کاهش 10درصدی قیمت خودروها اعم از داخلی، خارجی و مونتاژی بودیم.

به گزارش « اخبار خودرو »،با کاهش نرخ ارز و پیروی بازار خودرو از این کاهش، قیمت خودرو روند نزولی به خود گرفت و در تعطیلات دو هفته ای، شاهد کاهش 10درصدی قیمت خودروها اعم از داخلی، خارجی و مونتاژی بودیم.
البته می توان گفت احتمالا شاهد تثبیت قیمت ها در هفته های آینده خواهیم بود. درحال حاضر برخی افراد که در ماه های گذشته سرمایه هایشان را به سمت بازار خودرو آورده بودند، فروشنده هستند، اما در بازار خریداری وجود ندارد. زیرا خریدوفروش خودرو نیز مانند معاملات دیگر از تناسب بین خرید کالا و عرضه در بازار پیروی می کند. زمانی که خریدار خودرویش را ارزان بخرد، به دنبال آن عرضه ارزان را هم خواهیم داشت اما اگر آن را به قیمت بالایی خریداری کرده باشد، سعی می کند با نرخ بیشتری خودرو را به فروش برساند. ازآن سو، بازار خودرو نیز مانند دیگر بازارهای سرمایه ای همچون سکه و مسکن، با نرخ ارز ارتباط مستقیم دارد. به همین دلیل است که با افزایش یا کاهش نرخ ارز شاهد جهش یا افت قیمت خودرو هستیم، اما نکته ای که درحال حاضر به وضوح دیده می شود، عدم مراجعه خریداران به بازار خودرو به امید کاهش بیشتر قیمت ها به دنبال کاهش نرخ ارز در کشور است.
به عبارتی باید گفت ازآنجا که با آغاز محدودیت های کرونایی همه صنوف غیرضروری تعطیل شده اند و آن طور که شنیده می شود این تعطیلات تا 20آذرماه تمدید خواهد شد، چون فروشندگان خودرو در گروه دوم قرار دارند، از این قاعده مستثنا نیستند، البته به طورکلی تاحدی بازار خودرو تعطیل شده است. اما آنچه در این شرایط روی داده، برخی فعالیت ها و معاملات است زیرا کاملا صفر شده اند و شکل نمی گیرند.
بنابراین باتوجه به این که بازار خودرو با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار