استاندار قزوین با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به بخش تولید به کندی پیش می رود،گفت: رتبه استان در این حوزه قابل قبول نبوده و این رویه باید هرچه سریع تر اصلاح شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، هدایت الله جمالی پور در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین افزود: قابل قبول نیست که ۹۵ درصد طرح های مصوب این کارگروه برای پرداخت تسهیلات در بانک ها رد شوند.
وی اظهار داشت: این که پرداخت تسهیلات به یک طرح تولیدی در یک بانک رد می شود باید مشخص شود که این تصمیم بر چه مبنایی اتخاذ شده است چرا که رد کردن طرح ها بدون نظر کارشناسی منطقی نیست.
استاندار قزوین به شعار سال و لزوم رونق بخشیدن به تولید اشاره کرد و گفت: انتظار ما از بانک ها این است که در سال رونق تولید و در سالی که دشمنان حلقه بر اقتصاد کشور تنگ تر کرده اند، همکاری بیشتری از خود نشان داده و بتوانند با نظرات کارشناسی و فنی موانع را از پیش روی تولید بردارند.
وی اظهار داشت: اداره کل اقتصاد و دارایی استان باید یک رویه قانونی ایجاد کند تا بانک ها به دور از نظر سلیقه ای و براساس چارچوب های قانونی، تسهیلات بخش تولید را به متقاضیان پرداخت کنند.
جمالی پور در ادامه به پیگیری نکردن برخی سرمایه گذاران نسبت به دریافت تسهیلات مصوب اشاره کرد و گفت: این که یک سرمایه گذار پس از گذراندن مراحل اداری و گرفتن مجوزها از تکمیل طرح خود امتناع کند قابل قبول نیست و باید از ارایه دیگر خدمات به چنین افرادی جلوگیری شود.
استاندار قزوین بر ضرورت تشکیل کارگروه پیگیری وصول مطالبات بانکی تاکید کرد و اظهار داشت: عدم بازپرداخت تسهیلات بانکی به سرمایه کشور آسیب زده و لازم است در این خصوص پیگیری های لازم از سوی معاونت اقتصادی استانداری انجام شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار