در روز مرگ استیون هاوکینگ رپورتاژ گسترده و بی نظیر ستایشگرایانه توسط مجریان برنامه علمی چرخ از شبکه چهارم سیما پخش شد تا از شبکه من و تو عقب نماند.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - طبق پژوهش اخیر آکادمی ملی علوم آمریکا، ۷۲٫۲٪ از دانشمندان به وجود خدا باور ندارند. ۲۰٫۸٪ خود را ندانم گرا توصیف کرده و ۷٪ نیز به وجود خدا باور داشتند. طبق گزارشی که پس از این نظرسنجی روزنامه دیلی میل منتشر کرد، دانشمندان بی اعتقاد به وجود خدا از هوشمندی بیشتری نسبت به باورمندان برخودارند.
در این لیست ۹۵ درصد دانشمندانی که اعتقادی به وجود خداوند ندارند، در پنجاه سال گذشته موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند. نفی آفریدگار توسط دانشمندان قرن بیستم از عصر روشنگری در اروپا فراتر رفته و «دگراندیشی» مدرن و الحادی یک مواجهه فلسفی برمبنای عقل به عنوان مبنای سیستم زیباشناسی با مبنایی دین نیست.
در عصر روشنگری فیلسوفان مدافع عقل که به نفی خداوند روی آوردند ادعا داشتند که بر اساس حقیقت قابل مشاهده، جنبش نفی آفرینش و وجود خدا را بنیان گذاشته اند. اما اغلب دانشمندانی که در لیست مذکور خود را خداناباور معرفی کردند، فیزیکدان، ریاضیدان، زیست شناس پژوهشگر ژنتیک، کالبدشناس هستند و البته طیف وسیعی از آنان اخترفیزیکدان یا کیهان شناس هستند.
اما در دهه هفتاد که جنبش های خداناباوری در آمریکا و اروپا توسط دانشمندان به اوج خود رسید در کشور ایران انقلاب اسلامی رخ داد و موج علمی نفی آفریدگار که از طریق مدیا و رسانه ها به کلیه کشورهای دنیا سرایت پیدا کرده بود، چهل سال دیرتر به ایران رسید.
در میان جمع این دانشمندان افراد متوسطی نیز وجود دارند که از گروه و دسته دانشمندان محسوب می شوند اما ماموریت خاص آنان نشر خداناباوری در جهان با ارائه داستان های عامه پسندانه ای است که به عنوان مستندات علمی معرفی می شود.
اگر موقعیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار