قصرشیرین- ایرنا- نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان سرپل ذهاب دارای پتانسیل های بسیار خوبی در حوزه های آبی، گردشگری، مرزی، کشاورزی و نیروهای خلاق و توانمند است.

شهریار حیدری روز سه شنبه در جلسه شورای اداری سرپل ذهاب افزود: با برنامه ریزی مناسب و منسجم از منابع مختلف این شهرستان در بخش های مختلف می توان برای ارتقا و پیشرفت منطقه بهره برداری کرد.
وی اظهارداشت: تمامی مدیران حوزه اجرایی باید با برنامه ریزی مناسب و با اتحاد بایک حرکت منسجم برای ارتقا و رشد شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب تلاش کنیم.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: سرپل ذهاب در دوران دفاع مقدس و بازسازی پس از جنگ دچار عقب افتادگی شد و زلزله سال ۱۳۹۶ نیز این شهرستان را به دوران بازسازی بعداز جنگ بازگرداند از این رو برای پیشرفت آن نیاز است که دولت نگاه ویژه ای به آن داشته باشد و اعتبارات ویژه و مناسبی را برای پیشرفت آن اختصاص دهد.
حیدری ادامه داد: با بهره برداری از سدهای در حال ذخیره سازی آب، سامانه طرح گرمسیری، بهره برداری از سد منطقه سومار و توزیع عادلانه منابع آبی شاهد پیشرفت و رونق کشاورزی شهرستان های حوزه انتخابیه خواهیم بود.
او گفت: سد هواسان سرپل ذهاب به دلیل تامین نشدن اعتبار هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده که با رایزنی های انجام گرفته در چند روز آینده اعتبار مناسبی به آن تزریق شده و شروع به کار خواهد کرد.
فرماندار سرپل ذهاب نیز گفت: این شهرستان دارای پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه بسیاری است که با برنامه ریزی مناسب از این ظرفیت ها باید برای رفع مشکلات بهره برداری شود.
محبت جمالی نیا افزود: مهمترین مشکل شهرستان امروز در حوزه زیرساختی همچون آبرسانی و گازرسانی است که با توان و ظرفیتی که در نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی وجود دارد به طور قطع با پیگیری و رایزنی های ایشان مشکلات ...

عناوین مهم خبری