رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: نسبت به کسب و کارهایی که صدمه دیدند مشروط به اینکه کارگری را اخراج نکرده باشند تسهیلات ارزان قیمت در اختیارشان می گذاریم که برای این کار برنامه ریزی می شود.

به گزارش خبرآنلاین ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز (پنجشنبه) در جلسه کمیته اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: از امروز محدودیت های جدید اعمال می شود.
وی افزود:قبل از ایام فروردین بر مبنای یک فرض بدبینانه بسیاری از اماکن را برای نقاهتگاه آماده کردیم و امروز ده ها هزار تخت نقاهتگاهی در سراسر کشور آماده است که تقریبا از این تخت ها استفاده نشده است.
اهم اظهارات حسن روحانی به نقل از فارس و ایرنا به شرح زیر است:
* ۴ هزار تخت بیمارستانی نیروهای مسلح را نیز آماده کرده بودیم که از این تعداد هم تاکنون استفاده نشده است. تمام تخت های بیمارستانی کشور را هم آماده کرده بودیم که از این تعداد هم تاکنون نزدیک به ۱۳ هزار تخت استفاده نشده است.
* عدد بسیار بالایی از تخت های بیمارستانی و نقاهتگاهی استفاده نشده در اختیار داریم. تشکر می کنم از برنامه ریزی بسیار خوبی که در کشور انجام شده است؛ چراکه فکر می کنم هیچ کشوری شرایط کشور ایران را نداشته باشد که در شرایط سختی که همه کشورهای دنیا با آن مواجه هستند، حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی در اختیار داشته باشد.
*اولین تصمیم امروز ما این بود که کسب و کارهای صدمه دیده، مشروط به اخراج نکردن کارگران، تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند که وزارت صمت و وزارت رفاه جدول آن را مشخص می کنند.
*هفتاد و پنج هزار میلیارد تومان برای این کار مد نظر قرار دادیم که بانک مرکزی با همکاری بانک ها آن را عملیاتی خواهند کرد.
*نرخ ترجیحی تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بنگاه های صدمه دیده از کرونا ۱۲ درصد با مدت زمان پرداخت ۲ ساله است.
*مقرارت برای فاصله گذاری اجتماعی در ۲ هفته آینده تشدید می شود. امیدوارم تا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار