دهلی نو-ایرنا- اقتصاد هند که حتی پیش از ورود ویروس کرونا به این کشور با رکود مواجه شده بود با گسترش بیماری کووید ۱۹ شدت یافت به طوری که رشد اقتصادی هند که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۸ درصد اعلام شده بود، در دوره اکتبر تا دسامبر سال گذشته به ۴.۷ درصد رسید. اما سقوط تقاضا و همچنین فعالیت های اقتصادی در دوره ژانویه تا مارس سال جاری، امیدها برای احیای اقتصادی این کشور را ضعیف کرد.

به گزارش رسانه های هند، اقتصاد دانان هندی بی صبرانه در انتظار اعلام داده های مربوط به رشد ناخالص داخلی هند برای دوره ژانویه تا مارس سال جاری هستند. این داده ها میزان آسیب اقتصادی ویروس کرونا بر اقتصاد هند را نشان خواهد داد.
بر اساس یک نظرسنجی که خبرگزاری رویترز آن را منتشر کرده، اقتصاد دانان هندی یک رشد ۲. ۱ درصدی را برای هند در دوره ژانویه تا مارس پیش بینی کرده اند. تعداد دیگری از کارشناسان معتقدند رشد اقتصادی هند منفی ۱. ۵ درصد خواهد بود.
نارندرا مودی نخست وزیر هند خواهان ادامه قرنطینه سراسری در دومین کشور پرجمعیت جهان شده است. اگرچه در ماه جاری بسیاری از محدودیت ها برای فعالیت های صنعتی، تجاری و حمل و نقل در این لغو شدند.
سازمان «گولدمن ساچ» پیش بینی کرده است که در سال جاری اقتصاد هند حدود ۴۵ درصد در مقایسه با سال گذشته کوچکتر شود.
از سوی دیگر اقتصاددان انتظار دارند هند در سال جاری مالی که در ماه آوریل آغاز شد، شاهد شدیدترین رکود اقتصادی در ۴ دهه گذشته باشد.
آژانس اعتباری «اس اند پی» اعلام کرد: فعالیت اقتصادی هند تا یک سال آینده با اختلال مواجه خواهد بود. این اختلال تا دوره پسا کرونا ادامه خواهد داشت.
در یک هفته گذشته هند روزانه به صورت متوسط ۶ هزار مورد جدید از ابتلای به کرونا را به ثبت رسانده است. اکنون آمار کل ابتلا به این ویروس در هند از مرز ۱۶۰ هزار نفر فراتر رفته است.
دکتر بان مورتی یک کارشناس اقتصادی در موسسه ملی سیاست گذاری و امور اقتصادی گفت: هند بدون شک در رکود اقتصادی است و این امر احتمال اخراج کارکنان و کارمندان در بخش خصوصی را افزایش می دهد.
در هفته جاری شرکت آمریکایی «اوبر» بیش از ۶۰۰ کارمند خود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری