اعتماد آنلاین نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در انتخابات ۱۳۸۴ جامعه روحانیت از آقای احمدی نژاد حمایت نکرد. در سال ۱۳۸۸ رقابت بین دو نفری بود که تعبیر مرحوم آیت آلله مهدوی کنی [در مورد آنها] این بود، فرمودند: «ما ناگزیریم بین دو شر، اقل الشرین را انتخاب کنیم».

حجت الاسلام وا المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در گفتگویی تفصیلی به نکاتی پیرامون جایگاه روحانیت، انتخابات سال 88، حضور زنان در ورزشگاه و ... اشاره کرده است. بخشی از آن را در ادمه می خوانید؛ 
* کشور در شرایطی است که مردم از یک جهاتی رضایت دارند و از یک جهاتی هم ناراضی هستند. از این جهت که ایران، امروز از نظر قدرت سیاسی، قدرت دفاعی، قدرت نظامی، وضعیت امنیتی در شرایط عالی به سر می برد. آن جهاتی که ناراضی هستند، یکی مسئله اقتصادی است و یکی هم مسائل اجتماعی و گاهی هم مسائل فرهنگی. از نظر مسائل اقتصادی، طبعاً ملت در شرایط سختی به سر می برد. هم عامل خارجی موثر بوده، شدت تحریم ها، تحریم هایی که در مورد صادرات نفت صورت گرفته، در مورد مبادلات مالی بین ایران و بانک های کشورهای دیگر رخ داده که محدودیت های شدیدی است و آثار خود را به جای گذاشته است.
روحانیت نبود مردم به نظام اعتماد نمی کردند
*حضور روحانیت در انقلاب آثار مثبتی داشت. یک اثر مثبتش این بود که واقعاً اعتماد مردم نسبت به نظام و انقلاب بسیار بالا رفت. اگر روحانیت نبود به این میزان اعتماد نمی شد، اما متقابلاً یک اثر منفی هم گذاشت. آن اثر منفی این بود: کارکردهای مجموعه دستگاه های اجرایی که ضعیف شد و خدماتشان کاهش پیدا کرد، خدمات به مردم همراه با مشکلاتی روبه رو شد، احیاناً فساد بروز کرد، به جای اینکه بنا بر این باشد که هر کسی کارکردهای خودش دامن خودش را بگیرد، بخش مهمی از آثار و نتایجی را که مردم مشاهده کردند، بالکل به روحانیت سرایت دادند.
* ای بسا طبیعی بود چرا که در مسند امور روحانیونی قرار داشتند و ای بسا غیرطبیعی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار