ساعت 24 - پادشاه عربستان در سخنرانی ویدیدیی خود در سازمان ملل متحد یکی از شدید ترین حمله های دیپلماتیک این کشور علیه ایران را به گوش شهروندان جهانی رساند وتصریح کرد ایران به تاسیسات اقتصادی کشورش حمله کرده است و از رهبران دولتها خواست مانع تجهیز تسلیحاتی ایران شوند. پس از این حمله ریاض بود که سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران در ضد حمله ای تند و تیز به سخنان ملک سلمان پادشاه سعودی در سازمان ملل جواب داد و وی را به "هذیان گویی" متهم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سخنان ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی در سازمان ملل گفت: «شکست های مستمر میدانی و سیاسی در یمن، عربستان را به هذیان گویی واداشته و می خواهند با ایراد اتهام به سایر کشورها از زیر بار مسئولیت جنایات جنگی خود علیه زنان و کودکان یمنی فرار کنند .» سعید خطیب زاده عربستان را "پایگاه و خاستگاه تفکرات گروه های تروریستی و تکفیری" و "حامی اصلی مالی و لجستیکی تروریسم در منطقه" دانست . او از عربستان به عنوان "موجودی حقیر" نام برد که به دیگران "باج های میلیاردی از جیب مردم آن کشور" می دهد .
ملک سلمان پادشاه عربستان در نطق خود در مجمع عمومی سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران را متهم به سوءاستفاده از توافق هسته ای کرد. او گفت که ایران با بهره گرفتن از مزایای برجام اقدام به گسترش فعالیت های تروریستی کرده است . مجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل نیز به نطق ملک سلمان واکنش نشان داد. او اتهامات مطرح شده از سوی پادشاه سعودی علیه جمهوری اسلامی را رد کرد و گفت: «عربستان با درماندگی تمام تلاش می کند تا با اتهام زدن به دیگران، اذهان را از سابقه تاریک و طولانی خود در حمایت گسترده از تروریسم، اشاعه اعتقادات افراطی، پراکندن تخم نفاق و کینه، اقدامات بی ثبات ساز در منطقه و جنایات خود در تجاوز شش ساله گذشته خویش به یمن منحرف سازد .» او با انتقاد شدید از اقدامات عربستان در یمن، این کشور را به کشتن کودکان و زنان و تخریب خانه ها، مساجد، مدارس و بیمارستان های یمن متهم کرد .
اتهامات متقابل
ایران و عربستان هردو یکدیگر را به دخالت در امور داخلی دیگر کشورهای منطقه متهم می کنند. در حالی که ایران ...

سرخط اخبار