سازمان اوقاف در رونق تولید ملی می تواند سهم داشته باشد

شبستان پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۸
خاموشی با ضروری خواندن ورود موثر سازمان اوقاف در حوزه اشتغال و تولید گفت: سازمان اوقاف در رونق تولید ملی می تواند سهم داشته باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، حجت الاسلام دکتر « سید مهدی خاموشی » امروز(پنج شنبه، 23 خرداد) در جلسه شورای اداری اوقاف گیلان اظهار کرد: سازمان اوقاف با نام وقف عجین است.
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: تعریف وقف با عبارت "حبس مال و تسبیل المنفعه" باعث شده که سنت حسنه وقف الزاماتی داشته باشد.
خاموشی اذعان داشت: این الزامات از جمله نحوه اداره، نظارت، مدیریت موقوفات و صدور مفاصا حساب متوجه ما کارگزاران وقف در سازمان اوقاف است.
وی تاکید کرد: از مهمترین این الزامات وقف این است که از نیت واقف عدول نمی شود کرد و باید عواید موقوفات طبق نیت واقف هزینه شود.
نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در الزامات وقف تبدیل به احسن پولی معنی ندارد، گفت: اگر در تبدیل به احسن موقوفات، پول هم مطرح است باید در جا تبدیل به ملک شود.
وی حفظ وقف را از دیگر الزامات مهم سنت وقف برشمرد و گفت: در حفظ وقف جدی هستم و بر همین اساس، تملک اعیانی فعلاً متوقف است چون باید حفظ وقف کنیم.
خاموشی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر تغییر برخی اخلاقیات در حوزه وقف، گفت: این فکر که چون یک خانه و ملک وقفی است و باید ارزان تر اجاره برود باید از بین برود.
وی با اشاره به اینکه در هر جایی که هستیم باید منافع وقف را حفظ کنیم، گفت: آبادانی تک تک موقوفات برای ما معیار است و اهمیت دارد.
نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام کرد: باید در حوزه اقتصاد، جهت دار کار کنیم چرا که اقتصاد دانش بنیان ما را از تحریم بیرون می آورد .
وی اضافه کرد: سازمان اوقاف ظرفیت های قابل توجهی از جمله زمین و امکان سرمایه ...

سرخط اخبار