اغلب رسانه های جهان به 20 ژانویه، روزی که رئیس جمهوری جدید امریکا باید کلید کاخ سفید را به دست گیرد و وارد آن شود، می اندیشند.

آفتاب نیوز :
زمانی که رئیس جمهوری جدید امریکا باید تصمیم بگیرد، در چهار سال پیش رو قصد دارد دست به چه تغییراتی در کشور خود بزند و سیاست خارجی خود را چگونه مدیریت کند. در اینجا به طور خلاصه به دیدگاه های 6 روزنامه نگار و کارشناس رسانه ای معتبر جهان را که به جهان 4 سال بعد، که احتمال دارد ترامپ در آن رئیس جمهوری امریکا باشد و یا به عکس بایدن سکان هدایت امریکارا به دست گرفته باشد، پرداخته ایم.
آیا بایدن امریکایی ها را متحد می کند
مایکل لو؛ عضو هیأت سردبیری نیویورکر: شکاف موجود در جامعه امروز امریکا، شاید به واسطه ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» نمود بیشتری یافته است. اما در واقع ادامه روندی چند دهه ای است که «ترامپ» شتاب بیشتری به آن بخشیده است. در هسته اصلی این تغییرات ما شاهد شکاف های جدی نژادی، قومی، مذهبی، جغرافیایی و فرهنگی بوده ایم که ناشی از وابستگی های انسان های جامعه به احزاب بوده است. در این فرآیند چند دهه ای، به علل مختلف رأی دهندگان سفیدپوست بویژه محافظه کاران مذهبی و افراد فاقد تحصیلات عالی و افراد مسن، جذب افکار حزب جمهوریخواه شده اند. در حالی که رنگین پوست ها، سکولارها، تحصیلکرده ها، ساکنان شهرها و جوانان نیازهای خود را در ایدئولوژی حزب دموکرات پیدا کرده اند. در این چند دهه اتفاق دیگری نیز در جامعه امریکا رخ داده است که امروز بیش از هر زمان احساس می شود. از اوایل دهه 1960 جامعه امریکایی به سمت فرد گرایی رفت. ماحصل آن از بین رفتن روابط جامعه با خانواده بود. اما این الگو روز به روز بیشتر باعث قطع ارتباط امریکایی ها با یکدیگر شد. طوری که مشارکت های اجتماعی رو به زوال گذاشت و هنجارهای متقابل رایج بین انسان ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار