راز پرداخت های امارات به مشاور بن زاید حتی پس از آغاز تحقیقات مولر از او برملا شد

ایسنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴
روزنامه آمریکایی فاش کرد، یک چهره نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا طرحی چند میلیون دلاری برای تبدیل قطر به دشمن آمریکا را مدیریت کرده است.

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در مقاله ای فاش کرد، الیوت برویدی، تاجر نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به او گفت قطر بخشی از محور شر است، او همچنین برای امارات و عربستان تبلیغ کرده است.
برویدی همچنین ترامپ را تشویق کرد یک یگان ضد تروریسم که عربستان، امارات و شرکت ویژه اطلاعاتی خودش از آن حمایت می کنند، ایجاد کند.
نیویورک تایمز افزود، برویدی از روابط نزدیک خود با دولت ترامپ استفاده کرده و به عنوان میانجی وارد دولت ترامپ شد و از نفوذ خود برای فعالیتی تجاری بهره برد.
امارات حتی پس از آنکه متوجه شد دستگاه های فدرال در حال تحقیق درباره فعالیت های برویدی هستند، مبلع ۲۴ میلیون دلار را به او پرداخت.
همچنین این روزنامه آمریکایی اطلاعاتی انحصاری از مبالغی را منتشر کرد که امارات به جرج نادر، مشاور ولیعهد ابوظبی پرداخت کرده بود و جرج نادر نیز به دلیل پرونده های سیاسی و جنسی در آمریکا تحت بازجویی است.
نیویورک تایمز نوشت، دولت امارات زمانی که جرج نادر با برویدی، مسؤول جمع آوری کمک های مالی برای کمپین ترامپ همکاری می کرد، میلیون ها دلار به نادر پرداخت کرد. جرج نادر از این طریق قصد داشت از یک سو بر سیاست های ترامپ در خاورمیانه تاثیر بگذارد و از سوی دیگر صدها میلیون دلار را ازای قراردادهای امارات و عربستان به دست آورد.
جرج نادر از جمله چهره هایی بود که توسط رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به دلیل ارتباطاتی که با امارات داشت مورد بازجویی قرار گرفت. امارات یکی از کشورهایی بود که مولر درخصوص ارتباط شان با این پرونده تحقیق می کرد.
این روزنامه نوشت، جرج نادر که به دلیل همراه داشتن ...

سرخط اخبار