حوزه های علمیه نقش مهمی در ترویج فرهنگ مقابله با اعتیاد دارد

خبرگزاری مهر یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله علیرضا اعرافی غروب یکشنبه در دیدار اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسر کشور برگزار شد، گفت: باید اقدامات خوبی در سطح ملی و استانی در حوزه درمان و پیشگیری از گسترش مواد مخدر انجام شود تا شاهد کاهش آسیب های ناشی از این بلای خانمان سوز باشیم.
وی گفت: دستگاه های فرهنگی، علمی، دانشگاهی، آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در برابر مسائل اجتماعی رسالت سنگینی دارند و معالجه درد بزرگ اجتماعی اعتیاد از وظایف این دستگاه ها است.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور فرهنگ سازی و پیشگیری از اعتیاد در جامعه را وظیفه ای همگانی دانست و افزود: حوزه علمیه دارای هویت فرهنگی، اجتماعی و مردمی است که در زمینه آسیب های اجتماعی نیز رسالت هایی بر عهده دارد و اعتیاد نیز در رتبه نخست آسیب های اجتماعی قرار دارد.
وی بیان کرد: نگاه فردی به اعتیاد با رویکرد فقهی همراه است اما برای پیشگیری از اعتیاد تنها نگاه فردی کافی نیست زیرا اعتیاد به عنوان پدیده بسیار مخرب اجتماعی باید مورد ارزیابی قرار گیرد و به بررسی آن بپردازیم.
آیت الله اعرافی گفت: از آنجایی که اعتیاد میلیون ها انسان را به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کام خود می کشد و خسارت و تخریب های بسیاری را به همراه دارد باید مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد و در این ارزیابی لازم است که نگاه های دینی نیز با آن همراه باشد.
قبح پدیده مخرب اعتیاد باید افزون شود
وی با بیان اینکه در نگاه اجتماعی قبح پدیده مخرب اعتیاد باید افزون شود، گفت: حوزه علمیه چنانچه به درستی این مسئله را تحلیل کند و مقدمات کار را به خوبی انجام دهد می تواند تأثیرگذاری بسیاری ...

سرخط اخبار