نوآوری تازه تسلا در ساخت صندلی خنک شونده خودرو

دیجیاتو پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰

صندلی های مجهز به گرم کن و یا سرد کن یکی از پرطرفدارترین امکانات خودرو محسوب می شود. شدت محبوبیت این صندلی ها در موقعیت های مختلف جغرافیایی گرم سیر و سرد سیر بسیار افزایش می یابد.
حال شرکت تسلا که به  خط شکن بودن و تغییر اساسی مفهوم های مختلف صنعت خودروسازی مشهور است راه حل جدید خود برای گرم و سرد کردن صندلی ها را به صورت پتنت به ثبت رسانده است. در این راه حل جدید از مایع خنک کننده کمک گرفته می شود.
در بخش توضیحات این پتنت شرح داده شده است که لایه میانی در محل نشیمن گاه از فوم یا مش ساخته شده که امکان عبور جریان سیال (مایع) در آن وجود دارد.
یک پمپ نیز کمک می کند تا سیال به صورت یکنواخت در تمامی بخش های صندلی جریان پیدا کند. این سیال می تواند آب و یا مایع خنک کننده مخصوص بر پایه آب باشد. همچنین خطوط لوله اضافی و پشتیبان نیز برای جلوگیری از هرگونه نشتی احتمالی در نظر گرفته شده است.
این نوآوری به طور کامل متفاوت از نحوه عملکرد گرم کن و سرد کن صندلی های فعلی است.
گرم کن های امروزی از یک المنت برقی برای گرم کردن صندلی ها می گیرند اما در نوآوری جدید تسلا از این المنت برای افزایش دمای سیال و مایع گرم کننده استفاده خواهد شد.
دو مفهوم "تهویه" و "خنک کننده" اصطلاحاتی هستند که معمولا در هنگام معرفی امکانات خودروها از آن ها یاد می شود که البته یک تفاوت اساسی نیز بین این دو وجود دارد. در صندلی های مجهز به سیستم "تهویه" از فن برای حرکت هوای اتاق به سمت بدن شما استفاده می شود اما در صندلی های مجهز به سیستم خنک کننده از یک عنصر خنک کننده اضافی برای تبرید هوا و در نتیجه خنک کاری صندلی استفاده می شود.
اگر تا به حال از این دو سیستم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار