حمایت از مطبوعات مهمترین رویکرد مسئولان استان بوشهر است

ایرنا سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۸
وشهر- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: حمایت و شکایت نکردن بویژهاز مطبوعات منتقد مهمترین رویکردهای مسئولان این استان است.

مجید خورشیدی روز سه شنبه در نشست با شماری از مسئولان و دست اندرکاران نشریه های مکتوب استان بوشهر افزود: بر این اساس با هیچ انتقادی توسط رسانه ها هیچ رفتار مقابله ای و واکنشی صورت نمی گیرد.
وی ادامه داد: کار مطبوعات مجیز گویی از هیچ سیستم و مقام سیاسی نیست بلکه وظیفه مطبوعات انتقاد درست و شفاف است و قرار نیست با رسانه هایی که کار حرفه ای خود را انجام می دهند رفتار واکنشی صورت گیرد.
خورشیدی گفت: رسانه ها به عنوان وجدان بیدار جامعه به شمار می رود که پرسشگری از شهروندان و انتقال پیام آنها به مسئولان از وظایف آنان است و مسئولی که با رسانه ارتباط داشته باشد یعنی با تمام جامعه ارتباط دارد.
وی درباره توزیع آگهی های استان گفت: هرچند شکایت از دستگاه های دولتی از یکدیگر منع شده ولی آنهایی که بیشترین نشر آگاهی را بدون هماهنگی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند به دستگاه قضا معرفی می شوند تا عدالت توزیعی در آگهی ها انجام شود.
خورشیدی با تاکید بر ساماندهی محل خانه مطبوعات استان بوشهر بیان کرد: با توجه به سابقه این استان در روزنامه نگاری و نشر بر اساس پیگیری های انجام شده موزه مطبوعات جنوب در این استان راه اندازی می شود.
مدیر خانه مطبوعات کشور گفت: گرانی کاغذ از مشکلات رسانه های مکتوب است که پیگیری های لازم در این زمینه انجام شده است و با برطرف شدن مشکل کاغذ بسیاری از مشکلات مطبوعات برطرف می شود.
مازیار هوشمند بیان کرد: رویکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که در بخش آگهی ها به هفته نامه های محلی استان کمک بیشتری شود.
وی ادامه داد: روی آوردن مدیران استان به سمت رسانه های سراسری از جمله مشکلات نشریه های محلی استان ...

سرخط اخبار